Gastronomicon
Filet z węża, oko traszki, palec żaby, psi ozór i… No nie! Czyżby któryś autor niechcący zamiast pliku z opowiadaniem przysłał nam przepis na podejrzany gulasz? Nawet jeśli, to tym razem wyjątkowo nie mamy nic przeciwko. W Gastronomiconie znalazło się wiele dziwnych potraw i nie chodzi o pospolity wywar z mandragory czy pieczeń ze świeżo upolowanego jackalope. Znajdziecie tu dwanaście dobrze doprawionych, pożywnych opowiadań. Długo marynowały się w wyobraźni autorów, potem zostały starannie posiekane ich ostrymi piórami i na sam koniec zapasteryzowane w postaci antologii. Wszystko po to, aby ten kulinarno-literacki przysmak pozostawał dla was zawsze świeży i gotowy do… przeczytania.
Chcesz nas wesprzeć? Zostaw nam lajka na Facebooku. Możesz też dołączyć do grona patronów w serwisie Patronite (pozwala nam pokryć koszty bieżącej działalności). Niedawno dodaliśmy także opcję przesłania jednorazowego wsparcia na serwisie Buy Coffee.
W przypadku problemów z plikami prosimy o kontakt pod adresem kontakt@fantazmaty.pl, pomożemy!
Przeglądarki mobilne (na smartfonach) zmieniają format pobieranego pliku mobi na TXT lub XML! Po pobraniu pliku należy zmienić ręcznie rozszerzenie na mobi.
Kocha, lubi, zgubi
Wbrew porzekadłu „czas mija w miłości, miłość mija z czasem” kolejny raz próbujemy usidlić na papierze słowa opisujące uniesienia serc. Sprawdzamy, w co obracają się sielankowe dni zakochanych, kiedy uczucie – dotąd wydające się tak piękne, że wręcz niemożliwe do zniszczenia – zostaje wystawione na ciężką próbę.
Do trudnej miłości dodajemy szczyptę żywego ognia i garści arktycznych mrozów. Na płytkach wyobraźni rozkładamy ją na chemiczne czynniki pierwsze, po czym składamy z powrotem w całość. Szczujemy ją dzikimi bestiami. Próbujemy zniewolić osiągnięciami technologii i magii. Bez skrępowania testujemy wytrzymałość duszy na ból, a upadki naszych bohaterów są zjawiskowe niczym fajerwerki. Wszystko to, by się przekonać, czy mimo wszystko – mimo łez, dramatów i rozgoryczeń – było warto.
Dwie antologie i dwadzieścia dwa opowiadania później odpowiedź nadal nie jest dla nas oczywista.
Na zgliszczach
Widzieliście już zrównane z ziemią Los Angeles? Zatopiony Nowy Jork? Obaloną wieżę Eiffla, zadeptane Tokio? No jasne! Przecież to żadna nowość. Tymczasem Polacy nie gęsi i swoje zgliszcza też mają.
Nasi Autorzy nie owijają w bawełnę i nie litują się nad miejscami, które być może znacie z codziennych spacerów. Snują wizje demolki na terenach jakże swojskich – od klasycznej Warszawy, po jeszcze bardziej klasyczne Zalesie koło Zamościa. Spieszmy się kochać polskie miasta, dopóki jeszcze stoją.
Słyszycie już wycie alarmów? Nie? To dorzućmy garść grożących wam katastrof: wynaturzone stworzenia, rozszalała przyroda, paskudne drobnoustroje, bratobójcze wojny.
Jeżeli mimo wszystko odważycie się stanąć twarzą w twarz z apokalipsą, spotkajmy się na zgliszczach i spróbujmy przetrwać w tylko pozornie jeszcze znajomych naszych lokalnych ojczyznach: zdziczałych, spopielonych i na zawsze odmienionych.
Ekstrakty. Tom drugi
Nieskrępowane niczym poza rozmiarem ekstra akty twórcze: teksty zgrabne, krótkie, na temat. Fantastyczne wizje naszkicowane trzema śmiałymi pociągnięciami pióra, zwięzłe przekazy z innych wszechświatów, zerknięcia przez dziurkę od klucza w drzwiach do tajemnicy. Kalejdoskop śmiechów, lęków i marzeń.
Na zawsze, do jutra, już nigdy
Wielu z nas zgodzi się z tezą, że łatwiej zabić smoka, niż otworzyć przed kimś serce. Błogosławieństwem byłoby ubezpieczenie od miłości, tymczasem najczęściej płacimy za nią podatki. Proponujemy więc ekonomiczne i zachowawcze rozwiązanie: zakochać się w opowiadaniach. I to darmowych.
Na zawsze, do jutra, już nigdy pozwoli bez przeszkód wykrzyczeć: „chcę rozwodu!”, tyle że postulat najpewniej nie przebije się przez terkot karabinu. Na szczęście do zakochania jedno potknięcie – uda się uniknąć dekapitacji, a to ważne, gdy padają słowa: „możesz pocałować pannę młodą”. Podczas lektury obowiązkowo będą was szarpać za rękę najsłodsze, dłubiące w nosie owoce miłości, wykrzykujące nieustanne „MAMA!!!” bądź „TATA!!!”. Rozmrowiona po wszechświecie ludzkość zabierze owo szlachetne uczucie w każdy zakamarek istnienia, a wraz z nim wszelkie akty dobra, zazdrości i niegodziwości. Będzie zabawnie, strasznie, na poważnie, do łez i po grób. A nawet dalej.
nanoFantazje 3.0
Albert Einstein stwierdził, że zjawiamy się na Ziemi mimowolnie, na krótki moment, bez uświadomionego celu, co stanowi zadziwiającą tajemnicę. W nanoFantazjach opowieści również pojawiają się na chwilę, lecz autorzy doskonale wiedzą, co robią, i w nielicznych słowach oferują czytelnikom wszystkie narzędzia do odkrycia morału. A ten, podobnie jak życie, bywa gorzki, przerażający, zachwycający, jak i całkiem zwyczajny.
Jak szybko zapomnisz swoje imię, gdy po katastrofach-choreografiach zostaniesz już tylko ty? Czy odważysz się zamilknąć, jeśli wszystko zniknie, kiedy przestaniesz opowiadać? Do czego mogą doprowadzić dzieci skryte w starczych ciałach i jakie istoty powołają kolejni Frankensteinowie? Czy można oswoić demona, zaspokoić głód zła albo sprawić, że bomba rozkwitnie niczym drzewo wiśni? I czy ostatecznie nieopodal każdego z nas przysiądą trzy staruszki z robótką na drutach?
Oto trzecia odsłona fantazji w wersji nano – tak pełnych treści, że nasycą was na długo.
Ekstrakty
OSTRZEŻENIE PRZED PRZEDAWKOWANIEM
Krótka forma to nie literatura homeopatyczna. Nasze „Ekstrakty” to najczystszy destylat fantastyki. Myślenie o nich zajmuje znacznie więcej czasu niż czytanie, dlatego czytaj rozważnie bądź skonsultuj się z autorem lub wydawcą, gdyż każdy tekst prawidłowo stosowany może grozić pobudzeniem wyobraźni.
Machine de Pologne
Historia Polski obfitowała w konflikty. To właśnie one stały się fundamentem opowieści, które Andrzej W. Sawicki snuje w zbiorze „Machine de Pologne”. Czy na dawnych polach bitew było miejsce na magię i siły nieczyste? W jaki sposób doskonale znane nam postacie historyczne mogły wykorzystać takie elementy na swoją korzyść? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziecie właśnie w tych tekstach!
To nie patos, tylko opowieści o ludziach i zdarzeniach niezwykłych, które barwnie mienią się na kartach książki. Wciągają czytelnika w kipiącą topiel pełną historii, fantazji, ale i nieszablonowego humoru. Czasem nieco mrocznego i refleksyjnego.
Andrzej W. Sawicki potrafi zaskoczyć, zachwycić i wzruszyć, a prezentowany przez nas zbiór opowiadań prezentuje bogatą gamę jego literackich pomysłów. Każda kolejna opowieść to zupełnie nowa przygoda, czerpiąca z wydarzeń prawdziwych, baśni, a nawet science fiction. Każda z zakończeniem, które nie pozostawia czytelnika obojętnym.
Chcesz nas wesprzeć? Zostaw nam lajka na Facebooku. Możesz też dołączyć do grona patronów w serwisie Patronite (pozwala nam pokryć koszty bieżącej działalności).
Zrezygnowaliśmy z formatu MOBI! Jeśli jesteś użytkownikiem Kindle’a, możesz skorzystać z formatu EPUB, pamiętaj jednak o jego przesłaniu za pomocą zewnętrznych narzędzi (np. Calibre, Send to Kindle). Bezpośrednie przesłanie EPUB po kablu nie pozwoli na jego otwarcie!
W przypadku problemów prosimy o kontakt pod adresem kontakt@fantazmaty.pl, pomożemy!
Fantazmaty 3
Od czasu pierwszego tomu Fantazmatów wydaliśmy kilkanaście pozycji: antologii tematycznych, pokonkursowych, przekładów, zbiorów. Jednak pierwotna seria to wciąż jeden z naszych filarów. Nie ograniczają jej żadna tematyka czy objętość; miejsce znajdą tu zarówno znani, jak i początkujący twórcy. Pozostaje tym, czym był pierwszy zamysł: literackim spotkaniem na gruncie szeroko rozumianej fantastyki.
Trójka symbolizuje kreatywność. Autorzy, których opowiadania znajdziecie w niniejszym tomie, przekazują w wasze ręce 300 stron śmiałych oraz nietuzinkowych pomysłów. Prezentujemy sześć bogato ilustrowanych opowiadań – tyle, ile lat już działamy. Jedne ogrzeją wasze serca smoczym ogniem, inne okryją rzeczywistość całunem promieniowania. Z bezpiecznego schronu uciekniecie wprost w apokaliptyczny lodowy świat. Jaskrawą drogą psychodelików będziecie poszukiwać zbiorowej świadomości. Historię nordyckich bogów opowie wam na nowo dziesięciolatek, a Ten, Który Nie Istnieje zabierze was do miejsca, gdzie przecinają się wszystkie światy.
Skusicie się, by je odkryć?
Bogowie i pielgrzymi
Co powiesz na zabawę w boga? Chcesz doświadczyć wielkiej mocy? Wskazać innym kierunek, w którym mają zmierzać? Obserwować z ukrycia poczynania ludzi? Sprawdzić, jak potoczą się losy świata, jeśli wprowadzisz do niego kilka poprawek? Boskość jest przecież kusząca, prawda? Kto by się przejmował, że niesie za sobą odpowiedzialność i niebezpieczeństwa…
A może chcesz dołączyć do wędrówki zagubionych pielgrzymów i razem z nimi poszukać… No właśnie: czego? Odpowiedź nie zawsze jest oczywista. Przelecisz kawał kosmosu, na swojej drodze napotkasz tajemnicze anomalie, odwiedzisz pełne robactwa uliczki miasta, zajrzysz pod każdy kamień. Oczywiście chyba liczysz się z tym, że w najmniej spodziewanym momencie przeszkodzą ci dziwne zbiegi okoliczności?
Marcin Moń przedstawia sześć tekstów stanowiących swoisty przegląd jego twórczości. Opowiadania docenione i odnowione, a pośród nich nigdy wcześniej niepublikowane „Uchwycone w zwierciadle”.
Światła na niebie
Być może sam je kiedyś widziałeś. Drżące smugi, błyskające punkty, niewyraźne kształty, których nie powinno tam być… Teraz Światła na niebie już zawsze będą w twoim zasięgu.
Choć na przestrzeni lat tematyka niezidentyfikowanych obiektów latających spowszedniała w popkulturze, kryje w sobie jeszcze niejedną zaskakującą historię. Nie dowierzasz? Pozwól się porwać i na własnej skórze przekonaj się, że wizyta UFO wprawi twój świat w turbulencje, niezależnie od tego, czy zjawi się ono w zwyczajnym polskim sadzie, osobliwym mieście czy pozaziemskiej kolonii. Wywoła zdumienie nie tylko u naukowców stacjonujących z dala od cywilizacji, ale nawet w potężnych imperiach. Wywróci społeczeństwa do góry nogami, zarówno te zaawansowane, jak i te żyjące blisko natury.
Dziesięć opowiadań. Dziesięć wariacji na temat obcowania z nieznanym. Wpadnij w krąg niesamowitej wyobraźni i zaspokój swój czytelniczy apetyt podniebnym lotem!
Gdy Ziemia miała nas dość
Czym jest dla ciebie Ziemia? Miejscem? Kawałkiem skały zawieszonym w próżni? Interesującym, ale krótkotrwałym zjawiskiem w niewyobrażalnie długich dziejach Wszechświata? A może… domem?
Gdy zadaliśmy to pytanie autorom tworzącym fantastykę, w odpowiedzi otrzymaliśmy porywające historie ludzi stających do nierównej walki z przyrodą albo jej przerażającym wypaczeniem.
Zapraszamy cię do przyjrzenia się światu ich oczami – na sposoby, które nie przyszłyby ci do głowy. Sądzisz, że wiesz, jak Ziemia może się zmienić w nadchodzących latach? Przyjmujemy wyzwanie! Daj się pochłonąć opowieściom o walce, desperacji, rozczarowaniu, żalu. Spojrzysz inaczej na czekającą cię przyszłość. Przyszłość, która wcale nie musi wyglądać jak czarne wizje snute przez ekologów (tylko gorzej) ani jak fantazje niepoprawnych optymistów (tylko… no cóż, gorzej).
Ale niezależnie od tego, jaki los spotyka ludzkość w sześciu opowiadaniach, które dla ciebie przygotowaliśmy, historie ich bohaterów spowodują, że nasz świat ujawni przed tobą nowy, niespodziewany potencjał. Czy znajdziesz w sobie gotowość do zmierzenia się z nim? Czy zadasz sobie pytanie: a co, jeśli Ziemia będzie miała nas dość?
Raz jeszcze w wyłom
Bitwa to jeden z najbardziej emocjonujących tematów, jakich może podjąć się twórca, ale stanowi też nie lada wyzwanie. Niełatwo opisać w sposób angażujący coś tak złożonego, spleść siatkę intryg i powiązań, namalować paletę ludzkich uczuć, opisać sprawę, o którą warto walczyć i stworzyć bohaterów, których losy czytelnicy zechcą śledzić i o których życie będą się lękać.
Po której stronie stanie odbiorca? Czy uwierzy w słuszność sprawy? Czy odczuje ciężar decyzji podejmowanych przez postaci?
Autorzy tej antologii rzucają nas w wir zdarzeń, w sam środek nieprzeciętnych starć. Obsadzili w głównych rolach fascynujących, wielowymiarowych bohaterów. Stań wraz z nimi w pierwszej linii, przezwycięż słabości i przełam barierę. Przebij się przez mur i dowiedz się, czy za nim czeka nadzieja na zwycięstwo, czy może początek prawdziwego wyzwania.
Bo jeden wyłom może zmienić przebieg bitwy.
Jeden wyłom może być przepustką do świata, do którego tak pragnęli dotrzeć.
A jedna antologia może stać się wyłomem do waszej wyobraźni.
Zbrodnia doskonała
Czy można popełnić zbrodnię doskonałą? Zapytajcie naszych autorów!
W tej antologii Krzysztof Rewiuk bada granice wolnej woli i odpowiedzialności, a Alicja Korzewska zmusza speca od brudnej roboty do udziału w tradycyjnym czuwaniu. Marianna Szygoń bez skrupułów wysyła ludzi na tamten świat i z powrotem, zaś Magdalena Kucenty i Magdalena Świerczek-Gryboś zabierają wszystkich w szaloną jazdę po zemście i popkulturze. Patrzcie pod nogi i nie ufajcie nikomu, kiedy do lasu zaprasza Agnieszka Osikowicz-Chwaja, a jeśli łatwo wam uwierzyć, że koty zawsze coś knują, posłuchajcie Agnieszki Biskup. I gdy w zaułki Watykanu wciągać was będzie Wiktor Orłowski, pamiętajcie, że dobro i zło, tak jak zbrodnia i kara, to często dwie strony tej samej monety.
Niezależnie od tego, czy wolicie czytać kryminały, thrillery czy fantastykę, „Zbrodnia doskonała” to książka dla was.
Tekstom towarzyszy czternaście oryginalnych, klimatycznych ilustracji stworzonych specjalnie na potrzeby antologii.
Dla waszego komfortu na końcu antologii umieściliśmy listę ostrzeżeń dotyczących treści poszczególnych opowiadań.
Kryształowe smoki 2019
Ciągle nam go brakuje. Ucieka, kiedy wieczność pozostaje. Bywa utożsamiany z pieniądzem. Podobno szczęśliwi go nie liczą.
Czas. W tej antologii poznacie jego barwne wariacje – siedem finałowych opowiadań z ubiegłorocznej edycji konkursu Kryształowe smoki, organizowanego w ramach wrocławskich Dni Fantastyki.
Dzięki jego laureatom zanurkujecie w głąb świadomości żmii, by odzyskać jedyną osobę, która może uratować was przed katastrofą. Ramię w ramię z upadłym półbogiem zwiedzicie niezwykłe miasto. Wsłuchacie się w słowa czwartej zwrotki wyjątkowej piosenki. Raz jeszcze przeżyjecie monotonię tej samej przedwiosennej chwili. Podpiszecie też bardzo specyficzny układ, pracując nad bezprecedensowym projektem. U boku legendarnej primabaleriny przejdziecie przez miasto podzielone tak rzeką, jak i czasem. Wreszcie nocą, odziani w welurowe garnitury, wstąpicie do kasyna, w którym gra się o wszystko prócz pieniędzy.
Siedem unikalnych perspektyw znanych autorów i młodych, debiutujących twórców, siedem sposobów postrzegania czasu – nieco refleksyjnych, miejscami zabawnych, niekiedy wręcz upiornych… Krótka lektura, która zostanie z wami na długo. Czas – start!
Sępom na pożarcie
Po przestępcach zawsze zostają ślady: zaschnięta plama krwi, zapomniane narzędzie zbrodni, a nawet… strzępki tożsamości. Jak daleko posunie się człowiek, by chronić swoje tajemnice? Czy można uciec przed samym sobą? Kiedy zaciera się granica między dobrem a złem?
W opuszczonej fabryce matka śpiewa dziecku kołysanki. W urokliwym bawarskim uzdrowisku panuje zmowa milczenia. Na martwych pustyniach Namibii budzą się duchy przeszłości, a po rozżarzonym niebie krążą sępy…
Czytelnicy! Tym razem zamiast fantastyki rzucamy wam na pożarcie zbiór ośmiu opowiadań niemieckiego pisarza Bernharda Jaumanna, dotychczas niepublikowanych w Polsce. Każde zabierze was w inną część świata i opowie historię innej zbrodni. Wszystkie teksty łączy ten sam niezwykły klimat i wartka akcja trzymająca w napięciu aż do ostatniej kropki.
nanoFantazje 2.0
„List ten jest dłuższy jedynie dzięki temu, iż nie miałem czasu napisać go krócej” – stwierdził w „Prowincjałkach” Blaise Pascal, dobitnie dając do zrozumienia, że forma krótka jest wyzwaniem rzuconym wyobraźni, twórczej dyscyplinie i warsztatowi pisarza. Wyzwaniem, które autorzy Fantazmatów raz jeszcze podjęli, oferując Wam kolejny zbiór miniaturowych fantastycznych opowiadań.
Trzymajcie się mocno, bo na kolejnych stronach przyjdzie Wam samotnie stanąć naprzeciw sekretnej instytucji. Zmierzycie się z obrzydlistwem zamieszkującym w piwnicy, prześledzicie wyniki niepokojących badań naukowych, obejrzycie występ tajemniczego prestidigitatora, a pewien chłopiec wciągnie was do zabawy w chowanego. Razem z szalonym stangretem udacie się w podróż karetą wynalazków, a na Waszej drodze stanie masa pełznących larw. Wplączecie się w kłopoty rodzinne, które rozwiązałby chyba tylko diabeł, a do tego podrzucicie w parę miejsc kilku naprawdę szczególnych oficjeli.
Dziesięciu autorów, dziesięć odmiennych tekstów – horror, demoniczna komedia, weird fiction, lovecraftowska groza. Co je łączy? Są krótkie. I z pewnością godne uwagi.
Umieranie to parszywa robota
Nie myślicie o niej. Nie spodziewacie się jej. Często boicie się nawet jej brata, Snu, przeczuwając, że powiedzie Was przed jej oblicze. Czasem jesteście zdumieni, jak blisko Was przeszła. Na co dzień jest dla Was zjawą, złodziejką, obietnicą – jakkolwiek byście jej nie traktowali, zawsze oddzielacie ją od życia.
Popuśćmy jednak wodze fantazji. Pozwólmy Śmierci przemówić głosami żywych. Lustra przedstawiające sceny ostatnich tchnień, rady udzielane za cenę ludzkiego życia, zemsta dokonywana zza grobu… W antologii znajdziecie wiele śmiałych wizji martwoty i głębokich refleksji o przemijaniu. Oto studium na temat największej dręczycielki, a zarazem najśmielszej uwodzicielki. Dwadzieścia opowiadań, które „parszywą” robotę Śmierci ukażą z bezwstydnym polotem.
Ja, legenda
Jakie istoty zostają legendami? Może ostatni człowiek na ziemi, kosmiczna kreatura albo szalony wynalazca. Małe stworzonka ze szczytów Himalajów, o których istnieniu nie mieliście pojęcia lub najbardziej sumienny kanar z koszmarów tych, którzy jeżdżą bez biletu. Może cizia z ajfonem. Artysta błądzący w mroku i szaleństwie pomiędzy obrazami, wędrowiec pośród snów, rycerz bez skazy, król marzyciel. Czy słyszeliście kiedyś myśli nanocząstek? Patrzyliście na koguta, który wzbija się pod sam sufit, pokonawszy grawitację? Czy chcecie poczuć świat, na chwilę wyłączając wzrok lub zarazić go swoimi emocjami tak, by przeżarły jego elementy niczym rdza? W Ja, legenda czeka na Was to i jeszcze więcej. Zbiór dwudziestu pięciu opowiadań to antologia zamykająca konkurs przeprowadzony pod okiem redakcji Fantazmatów na portalu fantastyka.pl.
Dragoneza
Latają, zieją ogniem, strzegą skarbów. To pierwsze skojarzenia związane ze smokami. Ale czy wiecie, co te mityczne stworzenia mają wspólnego z Pearl Harbor? Czy opancerzony pociąg to właściwy środek transportu na wyprawę prosto do leża skrzydlatej bestii? Wyobrażacie sobie, że śliski gad może być lepszym przyjacielem niż pies? Albo że ma dwie kłótliwe głowy? Dzięki naszym autorom i autorkom usłyszycie smocze głosy płynące z antycznych malowideł, poczujecie mrożący dech lodowych istot, otoczą was kłęby dymu z pogorzelisk. Razem z bohaterami opowiadań Dragonezy będziecie leczyć słodkie smoczątka, walczyć z druzgocącymi nalotami, korzystać z pradawnej magii i przyswajać mądrość duchów. Smoki wypełzną ku Wam z mitów, innych wymiarów, wulkanów, oceanów, domów sąsiadów i ludzkich powłok. Mamy do dyspozycji dwadzieścia utworów – wybraliśmy je spośród dzieł autorów zaproszonych do współpracy oraz zwycięskich prac z konkursu Dragoneza organizowanego na portalu fantastyka.pl. Udowodnimy Wam, że o smokach nie wiecie jeszcze wszystkiego.
nanoFantazje 1.0
Krótkie opowieści są, zdawałoby się, najodpowiedniejszą formą literatury na dzisiejsze gorączkowe, zabiegane czasy. Jednak zamknięcie zaskakującej historii i oryginalnego pomysłu na przestrzeni zaledwie kilku stron często stanowi nie lada wyzwanie. Zachęcamy Was do sprawdzenia, czy nasi autorzy mu podołali. Zgłębcie nieśmiertelność, która staje się udręką, oraz egzotyczną wizję czyśćca. Poznajcie odpowiedź na pytanie, jak to jest być brzemiennym w historię lub jak można poświęcić dziecko zamiast siebie. Zobaczycie mówiący obraz, a także zwykły rower, który zabiera w podróż ku wyzwoleniu. Pozwólcie, by pochłonęły was czarne dziury i roje ciem. Zaobserwujcie nadnaturalne przemiany, przekroczcie granice własnej wyobraźni. Zaaplikujcie Fantazje w skali nano.
Fantazmaty 2
Fantazmaty 2 to zbiór dwudziestu opowiadań napisanych przez różnorodne grono autorów, zarówno tych debiutujących, jak i doświadczonych w literackich bojach. To entuzjaści science fiction, fantasy, postapokaliptycznych scenariuszy i horrorów. Poprowadzą Was przez gorące piaski pustyń, wypełnione wiatrem ruiny i lodowate przestrzenie kosmosu. Pozwolą, z grzbietów niezwykłych wierzchowców i wnętrz lśniących statków kosmicznych, oglądać pełne magii, technologii i paranormalnych wydarzeń światy. Pozwolą Wam wejść w skórę zwykłych ludzi, jak i spojrzeć oczami maszyn.
To kolorowy, pełen wyrazistych pomysłów i oślepiający oryginalnymi kreacjami kalejdoskop. To wir porywający czytelnika w kolejne, coraz bardziej przesuwające granice wyobraźni, światy. Możecie być pewni jednego – każdy z elementów tego fantastycznego tygla jest perfekcyjnym, starannie dopracowanym i wartym poznania fantazmatem.
Opowieści niesamowite
Świat spustoszony wojną nuklearną, po którym niesie się tajemnicza radiowa audycja. Znaleziona na strychu skrzynka, która… spełnia życzenia? Młody mag oraz geniusz medycyny w gospodzie na odludziu, zmuszeni do współpracy. Zabijane ptaki i magiczny terroryzm. Świadectwo i ostrzeżenie przekazane przez obcą rasę… A może wcale nie tak obcą?
Opowieści niesamowite Marcina Rusnaka to trzynaście opowiadań, prawdziwy literacki tygiel, w którym mieszają się najciekawsze konwencje współczesnej fantastyki: fantasy, cyberpunk, post-apokalipsa, groza. To trzynaście wyśmienitych tekstów, które zabiorą Was w światy i miejsca, w których niekoniecznie chcielibyście się znaleźć.
Drugie wydanie zawiera premierowe opowiadanie Zaginięcie Benedicta Constantine’a.
Fantazmaty 1
Fantazmaty, czyli książka, którą zaraz przeczytasz, zrodziła się z czystej pasji. Pierwszy tom Fantazmatów to projekt non-profit, przygotowany w całości przez wolontariuszy, chcących przybliżyć czytelnikom polską fantastykę od jej najlepszej strony. Obok znanych i lubianych twórców, takich jak Agnieszka Hałas, Magdalena Kucenty, Paweł Majka czy Andrzej Sawicki, w antologii znalazły się także konkursowe prace piątki autorów, znajdujących się dopiero na początku literackiej drogi. Usiądź wygodnie i przygotuj się na niezapomnianą podróż po planach astralnych, równoległych światach, dalekich krajach i do… sąsiedniego miasta. Twoimi towarzyszami będą śmiech i wzruszenie, magia i nauka, realizm i fantazja. Przede wszystkim jednak czeka Cię dobra zabawa.
Geniusze fantastyki
Geniusze Fantastyki nie zostali stworzeni przez Fantazmaty, lecz przez kilka osób, które później weszły w skład grupy. Nie należy traktować tej antologii jako naszego projektu. Postanowiliśmy ją udostępnić, by nie została zapomniana. Poza tym… to wciąż ogrom świetnej polskiej fantastyki!
Podziel się ze znajomymi:
Geniusze fantastyki zabiorą cię na wyprawę do fantastycznych światów, gdzie rządzi magia, nauka lub wiara; gdzie niemożliwe walczy o prymat z możliwym, a wyobraźnia jest najpotężniejszą siłą we wszechświecie. Nie ma znaczenia, czy po zamknięciu oczu podróżujesz po fantastycznych krainach, przedzierasz się przez postapokaliptyczne pustkowia, badasz nawiedzone miejsca czy mkniesz przez kosmiczną otchłań – z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie! W twoje ręce oddajemy obszerny zbiór opowiadań autorów związanych lub zaprzyjaźnionych z wydawnictwem Genius Creations.
Ta ponad 1000-stronicowa antologia to ich prezent dla ciebie i dla nas z okazji drugiego roku działalności wydawnictwa.
Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy do świata Geniuszy fantastyki!