Rekrutacja do Fantazmatów
Kliknij poniższe hiperłącza, aby pobrać interesującą cię próbkę
W przypadku wcześniejszego pobrania próbek dla redaktorów i korektorów poskładowych prosimy odesłać je na adres e-mail podany w instrukcji, będą normalnie rozpatrywane i zamknięcie rekrutacji do tych działów nie powoduje ich „nieważności”
Próbka dla korektorów audiobooków + instrukcja + antologia z opowiadaniem (Szeregowy Yanek) – tę próbkę odeślij np. za pośrednictwem Google Drive
Prosimy wyłącznie o nadsyłanie zgłoszeń z wykonaną odpowiednią próbką (lub próbkami, jeśli chcesz udzielać się na więcej niż jednym stanowisku; nie wszystkie działy wymagają próbek!). Współpraca z Fantazmatami jest wyłącznie zdalna i bez wynagrodzenia ze względu na charakter naszej działalności.
Chcesz z nami współpracować, ale żaden z wymienionych działów do ciebie „nie pasuje”? Nic straconego! Odezwij się do nas na adres a.podkalicka@fantazmaty.pl i opowiedz o swoich pomysłach, wiedzy czy doświadczeniu. Fantazmaty są na tyle dużym projektem, że miejsce znajdzie się właściwie dla każdego. :) Pamiętaj, że Fantazmaty są projektem non profit i nie oferujemy wynagrodzenia za współpracę!
Obecnie nie prowadzimy rekrutacji do działu redakcji i korekty poskładowej. Zapraszamy do innych działów lub bezpośredniego skontaktowania się z nami.
Ogólne informacje
W takiej sytuacji najlepiej wysłać nam maila lub ponownie zgłoszenie poprzez formularz poniżej. Bywają tygodnie, że otrzymujemy dosłownie kilkaset maili i czasami czegoś nie zauważymy lub po prostu nie zdążymy się „dokopać” do wiadomości.
Z całą pewnością, żaden z twórców Fantazmatów nie jest pozostawiony sam sobie, a wszystkie grupy w swoim obrębie (i nie tylko) wymieniają uwagi, spostrzeżenia czy doświadczenia, na przykład redaktorzy konsultują się z pozostałymi redaktorami, gdy mają wątpliwość lub potrzebują konkretnej wiedzy.
Pracy mamy na tyle, że przyjmujemy chętnie każdą osobę, której się „chce”. Prosimy jednak, by realnie oceniać swoje siły. Na ten przykład redakcja będzie bardzo trudnym zadaniem dla osoby, która nigdy nie robiła nawet powierzchownej analizy tekstu.
Nie płacimy w ogóle zarówno członkom ekipy, jak i autorom. Fantazmaty zostały stworzone z myślą o modelu non-profit. Oznacza to, że efekty naszej pracy udostępniane są za darmo. Niestety jeśli szukasz płatnych zleceń, to u nas ich nie znajdziesz.
Przede wszystkim wymagamy chęci i motywacji do nauki. No i oczywiście należytego wywiązywania się z powierzonych obowiązków – i absolutnie nie widzimy nic złego w nadgorliwości lub pytaniu o rzeczy, które pozornie mogą być oczywiste. Jeśli jednak jesteś mocno na bakier z językiem polskim (szczególnie aplikując na funkcję redaktora czy korektora), to obawiamy się, że współpraca raczej nie ma sensu. Gros obowiązków członków ekipy to praca nad tekstem.
Staramy się odpisywać jak najszybciej, ale mamy bardzo dużo pracy, więc nie zawsze jest to możliwe natychmiastowo. Umowny termin to około od 2 do 3 tygodni od momentu wysłania zgłoszenia.
Kogo szukamy?
Osoby, które w Fantazmatach zajmują się szeroko rozumianą pracą nad opowiadaniami – mordują chochliki (czasami też autorów), sprawiają, że kropki nad i wyglądają lepiej, jak i wyciskają potencjał z tekstów jak sok z cytryny. Redaktor poprawia dynamikę tekstu, błędy merytoryczne, fabularne, językowe, formatuje tekst.
Praca nad opowiadaniami w Fantazmatach pozwoli zdobyć przede wszystkim cenne doświadczenie w kontaktach z autorem, wiedzę, jak radzić sobie z nieoczywistymi problemami, a także wzbogaci Twoje portfolio.
Prosimy o zgłoszenia osoby, które mają już doświadczenie w pracy nad tekstem. Jeśli wcześniej nie pracowałeś/aś z tekstem, zainteresuj się funkcją weryfikatora.
Nieprawidłowo postawiony przecinek sprawia, że nie możesz spać po nocach? Słownik ortograficzny znasz na pamięć i wiesz, jak napisać „gżegżółka” oraz czym różni się warzenie od ważenia? Zapraszamy!
Współpraca z nami pozwoli Ci zdobyć doświadczenie oraz wzbogaci Twoje portfolio o profesjonalnie wydaną publikację.
Funkcja idealna dla osób, które NAPRAWDĘ lubią się czepiać – weryfikatorzy w Fantazmatach zajmują się zarówno kontrolą na etapie redakcji, jak i po zakończeniu pracy nad tekstem. Wyłapanie wszystkich niedoróbek, nielogiczności, brakujących kropek czy spacji, które pozostały w tekście po redakcji i korekcie – oto zadanie weryfikatora!
Miejsce doskonałe dla tych, którzy lubią szukać dziury w całym i pomóc nam w ocenie nadesłanych opowiadań. Analizujemy, rozbieramy na czynniki pierwsze, marudzimy oraz chwalimy. Recenzowanie w Fantazmatach to doskonała opcja, jeśli chcesz się dowiedzieć, na podstawie czego wybierane są teksty do publikacji, a także na jakie elementy zwracają uwagę redaktorzy w trakcie pracy.
Wiesz, za którą stronę trzymać rysik lub pędzel? Doskonale! Stale poszukujemy ilustratorów, którzy chcieliby zająć się tworzeniem ilustracji do naszych opowiadań. Twoje prace zostaną opublikowane zarówno w antologii, które pobierane są średnio przez kilkanaście tysięcy osób, jak i opublikowane osobno na naszej stronie w Galerii.
Koniecznie prosimy o wysłanie kilku przykładowych prac (lub linków do nich).
Stale poszukujemy osób, które trudnią się tworzeniem audiobooków. Docelowo chcemy, by wszystkie teksty publikowane w Fantazmatach miały także swoją wersję audio. Jeśli chcesz użyczyć nam swojego głosu – zapraszamy!
Poszukujemy osób, które wiedzą, jak złożyć publikację i/lub potrafią utworzyć z tekstu plik epub i mobi.
Jeśli potrafisz sprzedać lód do drinków Eskimosom i piasek na Saharze, to prawdopodobnie Cię potrzebujemy! Chcemy stale docierać do nowych czytelników (ale także do tych już obecnych) i potrzebujemy pomocy zarówno w tworzeniu planów promocji kolejnych antologii, jak i w zarządzaniu naszymi kanałami społecznościowymi.
Fantazmaty to duże i złożone przedsięwzięcie – jeśli uważasz, że możesz pomóc nam jeszcze w czymś innym, skontaktuj się z nami!
Tworzenie audiobooków nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać! Takie nagrania powinny zostać skontrolowane przez osoby, które zajmą się odpowiednimi niuansami. Do obowiązków korektora takich tekstów należy sprawdzenie między innymi:
- czy czytany tekst dokładnie odpowiada tekstowi z naszego e-booka;
- czy nie ma powtórzeń;
- czy nie ma braków;
- czy nie ma błędów – nawet bardzo drobnych, np. „piaskiem” zamiast „pisakiem”;
- czy nie ma błędów „ortograficznych” – np. czy jest zachowana poprawna intonacja przy końcu
zdania, wyliczeniach po dwukropku itd.
Wiesz, czym w edytorstwie są bękart, wdowa czy pagina? Czyli szukamy właśnie ciebie! Nasze publikacje przechodzą też korektę poskładową, w trakcie której wyłapujemy niedociągnięcia, jakie powstały na etapie składu.