Kochanie, zgładziłem ludzkość

Postęp to rzecz niełatwa – dość powiedzieć, że wiele wynalazków, w tym tych najbardziej rewolucyjnych w dziejach, było dziełem przypadku, zaniedbania lub niefrasobliwości. Czy zastanawialiście się kiedyś, co by było, gdyby naukowiec przed zabraniem się do pracy powiedział: „Potrzymaj mi piwo”? My tak – i właśnie dlatego prezentujemy kolejny nabór tematyczny!

Tym razem chcemy, żebyście skupili się na szalonych naukowcach. My wymagamy tylko jednej rzeczy: żeby fabuła opowiadań wyraźnie obracała się wokół tych dwóch słów. Sposób interpretacji pozostawiamy wam – pamiętajcie jednak, że musi to być fantastyka! Chcecie podejść do tematu na wesoło? Proszę bardzo! Trochę więcej dramatyzmu? Czemu nie! Najczarniejsze możliwe scenariusze? Śmiało!

Pamiętajcie też, żeby nie traktować dosłownie tytułu naboru (choć oczywiście nic nie stoi też na przeszkodzie, by w waszych opowiadaniach ludzkość została zgładzona). Starsi czytelnicy z pewnością szybko odkryją nawiązanie do konkretnego filmu.

 • Ogólne zasady znajdują się tutaj.

 • Limit znaków ze spacjami: do 80 000.

 • Każdy autor może nadesłać dwa opowiadania.

Prosimy o umieszczenie informacji o content warningach również w pliku, obok danych autora!

Wyślij tekst

  Oznajmiam, że zapoznałem się z regułami naboru.

  Oznajmiam, że w pliku znajdują się niezbędne dane kontaktowe (imię i nazwisko, adres e-mail, opcjonalnie numer telefonu). Dane muszą znajdować się WYŁĄCZNIE na początku pliku, w żadnym innym miejscu.

  Oznajmiam, że dane podane w formularzu są prawdziwe i będą zgadzały się z tymi na podpisywanej umowie wydawniczej. Nie dopuszczamy zgłoszeń, w których znajduje się jedynie pseudonim, bez prawdziwych danych autora.

  W przyszłości chcę być informowany o:
  premierachnaborach