Fantazmaty. Tom II

Antologia

Druga część debiutanckiej antologii Fantazmatów. Pustynie pełne niebezpieczeństw, potwory w zapomnianych wsiach, ponure wizje przyszłości? To wszystko oraz jeszcze więcej znajdziecie w antologii, jaką przygotowaliśmy dla was wraz z autorami.

30 października

Dragoneza

Antologia

Smoki, smoki i jeszcze raz smoki. Dragoneza to antologia, która zbiera teksty z konkursu (ale nie tylko!) o tej samej nazwie, przeprowadzonego kilka lat temu na portalu fantastyka.pl. Spodziewacie się opowiadań o ziejących ogniem bestiach? Słusznie, ale smoki autorów Dragonezy niekoniecznie są pokryte łuskami. Niektóre nawet smoków nie przypominają!

Styczeń/luty

Dziwne dni

Michał Puczyński

Marzec

Umieranie to parszywa robota

Antologia

Odpowiednio zadana śmierć może być luksusem. Udowadniają to autorzy tekstów, które wejdą w skład tej antologii. Jak się okazuje, śmierć można zadawać na wiele różnych sposobów, nie tylko tych dosłownych.

Maj

Dług

Artur Laisen

Powieść Artura Laisena, jeden z czterech tekstów składających się na nieformalny prequel jego sagi "Teraia".

Czerwiec/ lipiec

Ja, legenda

Antologia

Słowo "legenda" kojarzy wam się... No właśnie, z czym? Z ostatnim przedstawicielem ludzkiego gatunku? Owianym legendą potworem? Z historią Atlantydy? Z odkrywcą, któremu nikt nie wierzył, królem międzygalaktycznej giełdy, z własnymi marzeniami, z rządową obietnicą?

Sierpień

Bez tytułu

Andrzej W. Sawicki

Zbiór opowiadań, które przez lata były publikowane między innymi w nieistniejącym już czasopiśmie "SFFiH". Odświeżone i udoskonalone.

Październik

Jeszcze raz w wyłom

Antologia

Antologia opowieści fantastycznych, które koncentrują się na bitwach i potyczkach. Nieważne, czy bronią będą lasery, czy kule ognia. Ważne, że krew będzie lała się gęsto.

???

Zbrodnia doskonała

Antologia

Czy zbrodnia doskonała to zadźganie kogoś soplem lodu? Trudno powiedzieć, ale opowiadania zawarte w tej antologii z pewnością podsuną wam kilka interesujących wizji. Tylko nie róbcie tego w domu!

???

UFO

Antologia

Balon mereotologiczny? Meteoryt? Złudzenie optyczne? 

???

Pomieścia

Antologia

A gdyby tak poniszczyć miejsca lub miasta, które znajdują się w Polsce? Przekonacie się sami, w jaki sposób autorzy postanowili rozprawić się z lubianymi przez siebie (lub niekoniecznie) miejscami.

Styczeń

Okruch słońca

Artur Laisen

Zbiór odświeżonych opowiadań autora, które po raz pierwszy zostały opublikowane kilkanaście lat temu, w już nieistniejących czasopismach. Zostaniecie zabrani do tajemniczych, mistycznych światów. Któż wie, co tam czeka?

Luty/marzec

???

Antologia

Trzymamy ten projekt w tajemnicy, ale gwarantujemy, że takiej antologii jeszcze w Polsce nie było!

Marzec/ kwiecień

Bez tytułu

Antologia

Czy technologia może przerażać lub straszyć? Dowiecie się tego z opowieści opublikowanych w tej antologii.

Maj

Fantazmaty. Tom III

Antologia

Któż wie, co znajdzie się w trzeciej odsłonie serii?

Lipiec