Opowieści niesamowite

Marcin Rusnak

Marcin Rusnak

Marcin Rusnak

Wrocławianin, rocznik 1984. Z wykształcenia anglista i doktor literaturoznawstwa, z zamiłowania pisarz i muzyk. Fan Neila Gaimana, Jima Jarmuscha, ostrego rocka i czeskiego piwa. Publikował w Nowej Fantastyce, SFFiH, Coś na progu. Jego opowiadania wygrywały w licznych konkursach literackich (m.in. Horyzonty Wyobraźni 2009, Świetlne Pióro 2011). W styczniu 2013 ukazało się jego steampunkowe fantasy pt. Czas ognia, czas krwi, natomiast we wrześniu tego samego roku opublikował Opowieści niesamowite – zbiór opowiadań w formie darmowego ebooka. Prywatnie szczęśliwy mąż i dumny ojciec.

Świat spustoszony wojną nuklearną, po którym niesie się tajemnicza radiowa audycja. Znaleziona na strychu skrzynka, która... spełnia życzenia? Młody mag oraz geniusz medycyny w gospodzie na odludziu, zmuszeni do współpracy. Zabijane ptaki i magiczny terroryzm. Świadectwo i ostrzeżenie przekazane przez obcą rasę... A może wcale nie tak obcą?

Opowieści niesamowite Marcina Rusnaka to trzynaście opowiadań, prawdziwy literacki tygiel, w którym mieszają się najciekawsze konwencje współczesnej fantastyki: fantasy, cyberpunk, post-apokalipsa, groza. To trzynaście wyśmienitych tekstów, które zabiorą Was w światy i miejsca, w których niekoniecznie chcielibyście się znaleźć.

Drugie wydanie zawiera premierowe opowiadanie Zaginięcie Benedicta Constantine'a.

Alternatywna lokalizacja na wypadek problemów z linkami

Dane:

Lista opowiadań:

Tytuł:

Opowieści niesamowite

Data wydania:

28 sierpnia 2018 r.

Ilustracja na okładce:

Projekt typograficzny:

Jacek Łukawski

ISBN epub:

978-83-66058-05-7

ISBN mobi:

978-83-66058-06-4

ISBN PDF:

978-83-66058-06-4

Księga końca:

Zaginięcie Benedicta Constantine'a

Kołysanki dla umarłych

Zły szeląg

Pielgrzymka

Pojedynek

Księga magii:

Bociani zagon

Opowieść, którą znam tylko ja

Farid Tkacz i latający dywan

Zabijając ptaki

Księga strachu:

Koszmar z Yelland

Białe piekło

Pudełko pełne cudów

Ostatni śnieg w roku

Więcej informacji znajdziesz na:

Facebook

@Fantazmaty

Twitter

@Fantazmaty

YouTube

Projekt Fantazmaty

Instagram

@fantazmatypl

Recenzje

Wszystkie prezentowane w zbiorze utwory zdradzają duży talent pisarza i jego nieprzeciętną wyobraźnię. Często zaskakują niebanalnym rozwojem akcji i niespodziewanym zakończeniem. Opowieści niesamowite wzruszają, bawią i skłaniają do refleksji, a ich różnorodność sprawia, że każdy czytelnik odnajdzie w nich coś dla siebie.

Zapach Książek

Justyna

Opowieści niesamowite to przede wszystkim zbiór bardzo różnorodnych i, w gruncie rzeczy, równych opowiadań, które w żadnym wypadku nie nudzą, a niejednokrotnie potrafią zmusić do głębszych refleksji. Antologia nie jest bardzo obszerna, lecz może skutecznie wypełnić dobrą lekturą przynajmniej 2-3 długie, jesienne wieczory

Enklawa Network

Michał Mróz

Tym tomem autor pokazał również swoją wszechstronność. Niezależnie od tego, czy akcja opowiadania toczy się współcześnie, w odległej przyszłości, w magicznej Europie XIX wieku, czy w Dalekowschodnim królestwie V wieku – tworzy dokładnie taki klimat, jaki powinno mieć dobre opowiadanie na dany temat. Zmienia sposób narracji, kreuje soczyste postacie, nadaje odpowiednie znaczenia, buduje klimat od pierwszego słowa.

Niedopisanie

Joanna

Opowieści niesamowite mają w sobie doprawdy dużo niesamowitości. Nieliczne korektorskie czy edytorskie błędy w żaden sposób nie niszczą magii tych opowieści. Dlaczego zbiór został przeze mnie nazwany perełką? Ponieważ w unikalny sposób łączy w sobie cechy literatury stricte rozrywkowej z bardzo pobudzającymi refleksjami – tak o człowieku, jak i o środowisku, w którym przychodzi mu żyć. Doskonała literatura, dzięki której na nowo można odkryć piękno opowiadania historii.

Paradoks.net

Marcin Waincentel

Zaczynając czytać ten zbiór opowiadań nie miałem żadnych oczekiwań, a zostałem tak bardzo pozytywnie zaskoczony. Historie stworzone przez Rusnaka bez kompleksów mogą śmiało konkurować ze zbiorami takich autorów jak Stephen King, Dean Koontz czy Joe Hill. Do tego mam wrażenie, że tutaj każde opowiadanie jest dokładnie przemyślane i zakończone w idealnie wyważony sposób. Nie odniosłem wrażenia, że coś tutaj jest napisane na siłę czy przypadkiem.

LubimyCzytac

The_5nake

Opowieści niesamowite Marcina Rusnaka to udany zbiór różnorodnych utworów fantastycznych, które pokazują wszelkie odcienie ludzkiej motywacji, od tych pozytywnych do koszmarnych, a także pokazują, z jak różnorodnych źródeł może czerpać inspirację pisarz. Dzięki intrygującym tajemnicom i zaskakującym rozwiązaniom zarówno fani fantasy, postapo, horroru jak i opowieści detektywistycznych znajdą tu coś dla siebie. I tak jak ja poczują się zapewne zachęceni do sięgnięcia po kolejne utwory autora.

Głodna Wyobraźnia

Fizyczny, drukowany egzemplarz

Jeśli interesuje cię drukowana wersja książki, zostaw swoje dane w poniższym formularzu. Zamówienie w drukarni składamy raz na kilka miesięcy i będziemy kontaktować się w sprawie wpłat.