Autorzy antologii nanoFantazje 1

Zbigniew Bierzyński

Urodziny w 1993 roku. Fan Emila Ciorana i Buddy. Ostatnio odkrył prozę św. Teresy z Ávili. Choć wydawać by się mogło, że porzucił fantastykę, by zatonąć w świecie mistycznych widziadeł ascetów i nihilistów, sięga czasami sentymentalnie po Tolkiena. Laureat XIV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Marii Komornickiej za opowiadanie pt. Trusia oraz konkursu literackiego towarzyszącego XV Zamojskim Spotkaniom z Fantastyką za opowiadanie pt. Dla naszej matki Kościoła!.

Adam Dura

Adam Dura

Pochodzący gdzieś spod Łodzi, z miejsca, gdzie nawet autobusy zapuszczają się niechętnie. Rocznik 1995. Student toczący nierówną, acz zaciętą walkę z chemią. Fantastyką zainteresował się jeszcze zanim samemu nauczył się czytać, a od niedawna próbuje zamiast być tylko czytelnikiem stworzyć coś samemu. Przeczyta jednak wszystko co wpadnie mu w ręce, nawet jeśli będzie to norma ISO. Nieuleczalny wielbiciel gier fabularnych i nałogowy śpioch.

Łukasz Krukowski

Łukasz Krukowski

Rocznik 2000. Swoje wesołe historyjki publikował w magazynach Silmaris (3/2018) i Histeria (nr XXIX). Jego ulubionym pisarzem jest Jacek Dukaj, a piłkarzem - Frank Lampard.

Krzysztof Matkowski

Krzysztof Matkowski

Student medycyny, autor z portalu Nowa Fantastyka. Dotychczas publikował w antologii Sny umarłych i e-zinach. Polskę zwiedza na rowerze, Europę autostopem. Wciąż nie powiedział babci, że pisze opowiadania.

Wiktor Orłowski

Rocznik 1995, mało pali, prowadzi się idealnie. Zainteresowanie science z zamiłowaniem usiłuje łączyć z fiction. Od niedawna wynik tych starań próbuje pokazać światu, co zaowocowało m.in. 2. miejscem w konkursie Umieranie to parszywa robota Fantazmatów (za opowiadanie Pamiętasz mit o Tanatosie?) i 1. miejscem w konkursie Zatruty dźwięk Magazynu Histeria (za opowiadanie Inna pieśń). Najbardziej lubi: psy, świeże liczi i ludzkie wnętrze.

Krzysztof Rewiuk

Krzysztof Rewiuk

Fantasta z odzysku. Do pisania wrócił dzięki kryzysowi wieku średniego i portalowi NF. Znany w niektórych kręgach jako cobold. Publikował w Świecie Młodych (!), Silmarisie i Nowej Fantastyce. Poza pisaniem interesuje się malarstwem hiszpańskiego baroku i migotaniem przedsionków. Nie lubi śledzi.

Emilian Sornat

Emilian Sornat

Zapalony światotwórca, główny administrator grupy worldbuildingowej Jak będzie w conworldzie?, mistrz gry, tenor, prelegent konwentowy i aspirujący pisarz. Dotychczas zagościł na łamach dziewiątego numeru kwartalnika Abyssos i stronie internetowej Szortalu. Bogate zainteresowania z dziedziny chemii, materiałów, filozofii i mitologii podsuwają mu pomysły na rozbudowę autorskiego uniwersum fantasy, gdzie umieszcza większość napisanych dzieł.

Magdalena Świerczek-Gryboś

Magdalena Świerczek-Gryboś

Urodzona w 1990 roku. Podwójny licencjat, podwójny magister i doktorantka filozofii. Na konferencjach naukowych mówi tylko o fantastyce. Współtworzy portal fantastyka.pl jako Naz. Sporadycznie publikuje artykuły publicystyczne (Nowa Fantastyka, Smokopolitan) i naukowe. Nagradzana w konkursach poetyckich (m.in. nagroda pierwszego stopnia Turnieju Jednego Wiersza O Laur Jubilata 2009, wygrana w konkursie Stella Polaris 2014) oraz prozatorskich (m.in. drugie miejsce w konkursie Świetlne Pióro 2014, publikacja w antologii na dziesięciolecie Creatio Fantastica). Czeka na swój pełnoprawny debiut w wydawnictwie SQN, w marcu tego roku zadebiutowała opowiadaniem w Nowej Fantastyce. Odpowiedzialna za konkurs Jestem legendą. Nałogowo uprawia urbex, leczy weltschmerz okładami z kotów oraz strofuje męża, żeby oddał pada.

Alicja Tempłowicz

Alicja Tempłowicz

Naznaczony rocznik 1989, właściciel portalu dla piszących Literka.info. Przecinkolog z wykształcenia i powołania. Poznaniara pełną gębą, choć obecnie w stałym związku z Wrocławiem. Publikowała w trzech tomach Fantazji Zielonogórskich, w antologiach z cyklu Ścieżki wyobraźni, pierwszym tomie Fantazmatów, parokrotnie na Szortalu i w Magazynie Histeria. Wykonała też kilka ilustracji – tu i ówdzie. Na usługach projektów fanowskich w charakterze różnym i podłużnym. Autorka artykułów zahaczających tematyką o językoznawstwo diachroniczne, demonologię ludową i wierzenia słowiańskie (nie mylić z „mitologią”). Filker, wielbicielka akwareli, tuszu i kawy w kilku wydaniach – w tym jako materiału malarskiego. Po światłowodach biega jako Kruffachi.

Anna Wybraniec

Anna Maria Wybraniec

Autorka opowiadań, pochodzi ze Śląska. Publikowała w Białym Kruku, Kontencie, Wizjach oraz w antologii polskiej weird fiction Sny Umarłych.