Dragoneza

Poniżsi autorzy postanowili zmierzyć się ze smoczą tematyką

Maciej Bachorski

Maciej Bachorski

Rocznik '87. Z usposobienia choleryk-melancholik. Pasjonat staroszkolnych horrorów science fiction w stylu Obcego, Cosia czy Ukrytego Wymiaru, rockowej/metalowej muzyki i miodowego Jacka Danielsa. Pisze od 2011 roku, niegdyś kilkukrotnie wyróżnione na portalu Nowej Fantastyki opowiadania, obecnie głównie publicystykę. Na ten moment, autor ponad 170 tekstów dla portalu Dzika Banda. Ponadto jego prace mogliście przeczytać w papierowej Nowej Fantastyce (III miejsce w plebiscycie czytelników na najlepszy tekst publicystyczny roku 2017), w serwisach Horror , Szortal (audiobook Reguła Rothmana), Niedobre Literki, film.org.pl, a niedługo również w PIXEL-u.

Krzysztof Banach

Krzysztof Banach

Przypuszczalnie za stary na debiutanta, zdecydowanie za młody na pisarza. Filozof-amator, pisze gdy tylko ma czas. A ponieważ tenże w funkcji życiowej jest zmienną krytyczną, tworzy mniej, niż by sobie tego życzył. „Warsztatowo mogłyby być lepiej” przyjmuje z pokorą i nadzieją. Obcowanie z fantastami pozwala w końcu uwierzyć, że nie ma rzeczy niemożliwych. Lubi wskakiwać w przyciasne buty swoich bohaterów, by w realnym życiu docenić magię chodzenia na boso.

Aleksandra Buczek-Stachowska

Aleksandra Buczek-Stachowska

Rasa: krasnolud (nizinny)
Klasa: uzdrowicielka
Charakter: chaotyczny neutralny
Siła: 12
Zręczność: 3
Kondycja: 5
Inteligencja: 18 (skromność: 3)
Mądrość: 7
Charyzma: 16
Zdolność specjalna: losowe niszczenie obiektów praktycznie niezniszczalnych
Aktualnie w trakcie zadania "Wychowanie Imperatorowej Chaosu" (postęp: 11%)

Aleksandra Cebo

Aleksandra Cebo

Miłośniczka samochodów terenowych (szczęśliwa posiadaczka honkera), podróży, fotografii i szeroko pojętej fantastyki. Urlop chętniej spędzi na dalekiej północy niż w Afryce. Od zawsze coś pisała, początkowo tylko do szuflady. Pierwsze prawdziwe publikacje dotyczyły podróży i ta tradycja jest wciąż kontynuowana na łamach różnych magazynów, głównie motoryzacyjnych. Od kilku lat aktywnie uprawia także poletko prozy fantastycznej, rozwijane na portalu fantastyka.pl. Po publikacjach portalowych przyszły te w Silmarisie, Szortalu, Białym Kruku, Fantomie. Inspiracje czerpie z otaczającej rzeczywistości, podróży i snów.

Barbara Januszewska

Barbara Januszewska

Ukończyłam filologię germańską na UAM w Poznaniu, obecnie mieszkam w Irlandii. Na co dzień zajęta w korporacji, staram się mimo wszystko znaleźć czas na to, do czego wyrywa się dusza – tworzenie słowem, kolorem, fakturą. Jestem autorką opowiadań, tłumaczką tekstów i literatury niemiecko- i anglojęzycznej, malarką. Poza tym czytam, czytam, czytam… Zafascynowana szeroko pojętą fantastyką, w swojej literackiej twórczości szczególną uwagę poświęcam zagadnieniom związanym z potęgą ludzkiego umysłu, zmysłowym odbieraniem świata oraz kreowaniem i postrzeganiem rzeczywistości.

Literacko zadebiutowałam w październiku 2012 opowiadaniem Dobranoc, opublikowanym w czasopiśmie Opowieści Niesamowite (wyd. Centrum REA). W 2014 roku zostałam wyróżniona w V Konkursie Translatorskim z literatur anglojęzycznych im. Zbigniewa Batki oraz konkursie Wydawnictwa Literackiego Białe Pióro, a moje opowiadanie Domino znalazło się w wydanej w maju 2015 roku pokonkursowej antologii. Nadal piszę, publikuję online, m.in. na portalu fantastyka.pl, jednak obecnie staram się skupić na większym projekcie - rozwinięciu opowiadania Zimna perła w porządną, zajmującą książkę fantasy. Praca jest w toku.

Magdalena Kucenty

Magdalena Kucenty

Autorka dwukrotnie nominowana do Nagrody im. Janusza Zajdla – wpierw za swój debiut, czyli opowiadanie Koziorożec i Smok ("Smokopolitan" 3/2015), później za kontynuację pod tytułem Paradoks Bliźniąt. Jej teksty ukazywały się również na łamach "Nowej Fantastyki" (2/2017, 6/2017 i 3/2018), "Fantomu" (4/2017), a także w antologiach Echo zgasłego świata oraz Dobro złem czyń. Ukończyła telekomunikację, na co dzień pracuje w branży IT. Uwielbia pisać, byleby nie o sobie.

Jakub Lech

Krzysztof Matkowski

Michał Mądrawski

Michał Mądrawski

Urodzony w 1986 roku. Wyznaje zasadę: „Dom ma duszę, gdy są w nim książki”. Wielbiciel wielu gatunków, zwłaszcza fantasy i horroru. Szczególną sympatią darzy twórczość Tolkiena, Sapkowskiego i Kinga. W pewnym momencie postanowił stanąć po drugiej stronie książki. Opowiadanie Wspiąć się na górę Niitaka to jego debiut literacki. Obecnie, od kilku lat, żyje wraz z rodziną w Gdańsku.

Barbara Mikulska

Barbara Mikulska

Zaczęłam pisać jakieś dziesięć lat temu, a przedtem byłam redaktorką w pewnym biuletynie, kierownikiem logistyki w dużej polsko-niemieckiej korporacji, sprzedawczynią w sklepie spożywczym i nianią. Teraz jestem stypendystką ZUS. Urodziłam się Warszawie i skończyłam studia na wydziale germanistyki UW, ale od wielu lat mieszkam na obrzeżach Puszczy Kampinoskiej.

Na swoim koncie pisarskim mam udział w paru antologiach i kilku czasopismach, a także bajkę dla dzieci Myszka Hania (BIS 2017) i powieść dla młodzieży Łzy Boga Deszczu. Nosicielka (ALEGORIA 2018)

Przemek Morawski

Przemek Morawski

Urodzony w roku śmierci Janusza Zajdla. Finalista konkursów literackich, m.in. organizowanych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału i Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania. Jego teksty ukazały się w kwartalniku Ha!art oraz antologiach Czas zbrodni, Nowe marzy, Nikomu się nie śniło i Fantazje Zielonogórskie VII.

Krzysztof Rewiuk

Krzysztof Rewiuk

Fantasta z odzysku. Do pisania wrócił dzięki kryzysowi wieku średniego i portalowi NF. Znany w niektórych kręgach jako cobold. Publikował w „Świecie Młodych” (!), „Silmarisie” i „Nowej Fantastyce”. Poza pisaniem interesuje się malarstwem hiszpańskiego baroku i migotaniem przedsionków. Nie lubi śledzi.

Michał Rybiński

Michał Rybiński

Psiarz i pisarz amator, wychowany na Gwiezdnych wojnach, Tolkienie i Lemie. Opowiadania popełnia z rzadka, gdy czas pozwala. Jego teksty pojawiały się w „Nowej Fantastyce”, „Smokopolitanie”, „Silmarils”, „Szortalu na Wynos”, „Herbasencji”, Fantazjach Zielonogórskich i Poznaniu Fantastycznym. Użyszkodnik fantastyka.pl. Prywatnie tato Młodej Damy, która z rękawa trzepie takimi dialogami, że klękajcie narody.

Krzysztof Sauter

Łukasz Słaboński

Artur Olchowy

Artur Olchowy

Bezczelny gówniarz z Warszawy, któremu się wydaje, że jest pisarzem. Współtwórca GOREktywu i emerytowany stołeczny konwentorob. Prywatnie usłużny niewolnik świnek morskich – liczy na dobrą posadę w Nowym Porządku, gdy już przejmą władzę nad światem. Nie lubi o sobie pisać w trzeciej osobie, prawda, Arturze? Prawda.

Marcin Tomasiewicz

Marcin Tomasiewicz

Miłośnik średniowiecza i późnego antyku. Zainteresowanie literaturą fantastyczną wzbudziła w nim lektura Narrenturm Andrzeja Sapkowskiego. Chętnie sięga też po książki Umberto Eco, Olgi Tokarczuk, Tomasza Manna czy Jorge Borgesa. Jako autor tekstów fantasy nie posiada dużego dorobku, ale bardzo chciałby to zmienić. Czas wolny spędza na larpach i namiętnie gra w RPG. Ukończył prawo i teologię, jest doktorem nauk prawnych. Mieszka na wsi pod Krakowem, z psami i papugą.

Anna Maria Vanitachi

Autorka komiksu Acarya (rysuje trzeci tom, który ukaże się nakładem Studia JG). Współpracuje z Otaku, Kyaa i Zeszytami Komiksowymi. Pisze opowiadania o mieszkańcach niewidzialnej ulicy Bergamuta. Mieszka i pracuje na duchowej emigracji w Rivendell.