Autorzy antologii Dragoneza

Krzysztof Adamski

Krzysztof Adamski

Marzyciel z natury, realista z konieczności. Nie traktuje świata szczególnie poważnie, za co ten zwykle odwzajemnia mu się tym samym. Najchętniej pisałby wielotomowe sagi o wilkołakach w kosmosie, ale sporadycznie zdarza mu się popełnić jakąś mniej rozlazłą historię. Debiutował na łamach Nowej Fantastyki opowiadaniem Dwoje przy huśtawce.

Mieszka pod Poznaniem, z żoną i dwójką dzieci.

Maciej Bachorski

Maciej Bachorski

Rocznik 1987. Z usposobienia choleryk-melancholik. Pasjonat staroszkolnych horrorów science fiction w stylu Obcego, Cosia czy Ukrytego Wymiaru, rockowej/metalowej muzyki i miodowego Jacka Danielsa. Pisze od 2011 roku, niegdyś kilkukrotnie wyróżnione na portalu Nowej Fantastyki opowiadania, obecnie głównie publicystykę. Na ten moment autor ponad 170 tekstów dla portalu Dzika Banda. Ponadto jego prace mogliście przeczytać w papierowej Nowej Fantastyce (III miejsce w plebiscycie czytelników na najlepszy tekst publicystyczny roku 2017), w serwisach Horror, Szortal (audiobook Reguła Rothmana), Niedobre Literki, film.org.pl, a niedługo również w PIXEL-u.

Krzysztof Banach

Krzysztof Banach

Przypuszczalnie za stary na debiutanta, zdecydowanie za młody na pisarza. Filozof-amator, pisze gdy tylko ma czas. A ponieważ tenże w funkcji życiowej jest zmienną krytyczną, tworzy mniej, niż by sobie tego życzył. „Warsztatowo mogłyby być lepiej” przyjmuje z pokorą i nadzieją. Obcowanie z fantastami pozwala w końcu uwierzyć, że nie ma rzeczy niemożliwych. Lubi wskakiwać w przyciasne buty swoich bohaterów, by w realnym życiu docenić magię chodzenia na boso.

Magda Brumirska-Zielińska

Magda Brumirska-Zielińska

Dwuklasowiec, kształciła się na PR-owca i psychologa. Ostatecznie robi w książkach, co bardzo jej odpowiada. Po dwóch latach w obsłudze klienta w branży księgarskiej trafiła do biura Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, gdzie odpowiadała za projekty literackie. Obecnie koordynuje Wrocławski Program Wydawniczy – miejski konkurs dla wydawców książek i czasopism o tematyce lokalnej. Jest też odpowiedzialna za tegoroczną edycję Europejskiej Nocy Literatury we Wrocławiu. W wolnym czasie najchętniej czyta. Ćwiczy jogę, żeby nie zardzewieć.

Aleksandra Buczek-Stachowska

Aleksandra Buczek-Stachowska

Rasa: krasnolud (nizinny)
Klasa: uzdrowicielka
Charakter: chaotyczny neutralny
Siła: 12
Zręczność: 3
Kondycja: 5
Inteligencja: 18 (skromność: 3)
Mądrość: 7
Charyzma: 16
Zdolność specjalna: losowe niszczenie obiektów praktycznie niezniszczalnych
Aktualnie w trakcie zadania "Wychowanie Imperatorowej Chaosu" (postęp: 11%)

Aleksandra Cebo

Aleksandra Cebo

Miłośniczka samochodów terenowych (szczęśliwa posiadaczka honkera), podróży, fotografii i szeroko pojętej fantastyki. Urlop chętniej spędzi na dalekiej północy niż w Afryce. Od zawsze coś pisała, początkowo tylko do szuflady. Pierwsze prawdziwe publikacje dotyczyły podróży i ta tradycja jest wciąż kontynuowana na łamach różnych magazynów, głównie motoryzacyjnych. Od kilku lat aktywnie uprawia także poletko prozy fantastycznej, rozwijane na portalu fantastyka.pl. Po publikacjach portalowych przyszły te w Silmarisie, Szortalu, Białym Kruku, Fantomie. Inspiracje czerpie z otaczającej rzeczywistości, podróży i snów.

Agnieszka Fulińska

Agnieszka Fulińska

Tłumaczka i od niedawna autorka. Przekłada młodzieżową literaturę fantastyczną (którą też pisze; współautorski debiut powieściowy w najbliższym czasie), oraz poezję (której nie pisze). Skomplikowany życiorys edukacyjno-naukowy zaowocował doktoratami z dziedzin odmiennych niż ta, którą się zajmuje, czyli kultura i historia Francji lat 1789-1870. Z fascynacji hobbystycznej i zawodowej tym okresem narodziły się kilka lat temu poważne próby literackie, choć do szuflady pisała od zawsze. Opowiadanie Jeśli wykluczysz możliwe wygrało konkurs literacki Sherlockonu 2018.

Od dzieciństwa fanka fantastyki, wielbicielka Rękopisu znalezionego w Saragossie, Hrabiego Monte Christo oraz Odysei kosmicznej. Miłośniczka opery, muzeów, rekonstrukcji historycznych, storytellingowego rpg oraz samochodowych włóczęg śladami historii, a przy okazji odwiedzania targów staroci. Nie lubi opisywać miejsc, których nie widziała na własne oczy, więc zważywszy na literackie plany, w najbliższych latach powinna zająć się głównie podróżowaniem.

Sylwester Gdela

Sylwester Gdela

Pochodzący z Dolnego Śląska, obecnie rezydujący w Krakowie. W sieci znany pod pseudonimem Wicked G. Student inżynierii materiałowej. Początkujący pisarz, którego teksty można znaleźć na portalu Nowej Fantastyki i w Szortalu na Wynos. Wieczny pesymista. Niepoprawny fanboj gier z serii The Elder Scrolls. Zafascynowany neurobiologią, filozofią, duchowością, religiami i wszelkiej maści muzyką elektroniczną. Czasami lubi wyjść w plener, pstrykać fotki i traktować je ogromną ilością filtrów.

Barbara Januszewska

Barbara Januszewska

Ukończyłam filologię germańską na UAM w Poznaniu, obecnie mieszkam w Irlandii. Na co dzień zajęta w korporacji, staram się mimo wszystko znaleźć czas na to, do czego wyrywa się dusza – tworzenie słowem, kolorem, fakturą. Jestem autorką opowiadań, tłumaczką tekstów i literatury niemiecko- i anglojęzycznej, malarką. Poza tym czytam, czytam, czytam… Zafascynowana szeroko pojętą fantastyką, w swojej literackiej twórczości szczególną uwagę poświęcam zagadnieniom związanym z potęgą ludzkiego umysłu, zmysłowym odbieraniem świata oraz kreowaniem i postrzeganiem rzeczywistości.

Literacko zadebiutowałam w październiku 2012 opowiadaniem Dobranoc, opublikowanym w czasopiśmie Opowieści Niesamowite (wyd. Centrum REA). W 2014 roku zostałam wyróżniona w V Konkursie Translatorskim z literatur anglojęzycznych im. Zbigniewa Batki oraz konkursie Wydawnictwa Literackiego Białe Pióro, a moje opowiadanie Domino znalazło się w wydanej w maju 2015 roku pokonkursowej antologii. Nadal piszę, publikuję online, m.in. na portalu fantastyka.pl, jednak obecnie staram się skupić na większym projekcie - rozwinięciu opowiadania Zimna perła w porządną, zajmującą książkę fantasy. Praca jest w toku.

Magdalena Kucenty

Magdalena Kucenty

Autorka trzykrotnie nominowana do Nagrody im. Janusza Zajdla – wpierw za swój debiut, czyli opowiadanie Koziorożec i Smok (Smokopolitan 3/2015), później za kontynuację pod tytułem Paradoks Bliźniąt. Jej teksty ukazywały się również na łamach Nowej Fantastyki (2/2017, 6/2017 i 3/2018), Fantomu (4/2017), a także w antologiach Echo zgasłego świata oraz Dobro złem czyń. Ukończyła telekomunikację, na co dzień pracuje w branży IT. Uwielbia pisać, byleby nie o sobie.

Krzysztof Matkowski

Krzysztof Matkowski

Student medycyny, autor z portalu Nowa Fantastyka. Dotychczas publikował w antologii Sny umarłych i e-zinach. Polskę zwiedza na rowerze, Europę autostopem. Wciąż nie powiedział babci, że pisze opowiadania.

Michał Mądrawski

Michał Mądrawski

Urodzony w 1986 roku. Wyznaje zasadę: „Dom ma duszę, gdy są w nim książki”. Wielbiciel wielu gatunków, zwłaszcza fantasy i horroru. Szczególną sympatią darzy twórczość Tolkiena, Sapkowskiego i Kinga. W pewnym momencie postanowił stanąć po drugiej stronie książki. Opowiadanie Wspiąć się na górę Niitaka to jego debiut literacki. Obecnie, od kilku lat, żyje wraz z rodziną w Gdańsku.

Barbara Mikulska

Barbara Mikulska

Zaczęłam pisać jakieś dziesięć lat temu, a przedtem byłam redaktorką w pewnym biuletynie, kierownikiem logistyki w dużej polsko-niemieckiej korporacji, sprzedawczynią w sklepie spożywczym i nianią. Teraz jestem stypendystką ZUS. Urodziłam się Warszawie i skończyłam studia na wydziale germanistyki UW, ale od wielu lat mieszkam na obrzeżach Puszczy Kampinoskiej.

Na swoim koncie pisarskim mam udział w paru antologiach i kilku czasopismach, a także bajkę dla dzieci Myszka Hania (BIS 2017) i powieść dla młodzieży Łzy Boga Deszczu. Nosicielka (ALEGORIA 2018).

Przemek Morawski

Przemek Morawski

Urodzony w roku śmierci Janusza Zajdla. Finalista konkursów literackich, m.in. organizowanych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału i Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania. Jego teksty ukazały się w kwartalniku Ha!art oraz antologiach Czas zbrodni, Nowe marzy, Nikomu się nie śniło i Fantazje Zielonogórskie VII.

Artur Olchowy

Artur Olchowy

Bezczelny gówniarz z Warszawy, któremu się wydaje, że jest pisarzem. Współtwórca GOREktywu i emerytowany stołeczny konwentorob. Prywatnie usłużny niewolnik świnek morskich – liczy na dobrą posadę w Nowym Porządku, gdy już przejmą władzę nad światem. Nie lubi o sobie pisać w trzeciej osobie, prawda, Arturze? Prawda.

Krzysztof Rewiuk

Krzysztof Rewiuk

Fantasta z odzysku. Do pisania wrócił dzięki kryzysowi wieku średniego i portalowi NF. Znany w niektórych kręgach jako cobold. Publikował w Świecie Młodych (!), Silmarisie i Nowej Fantastyce. Poza pisaniem interesuje się malarstwem hiszpańskiego baroku i migotaniem przedsionków. Nie lubi śledzi.

Michał Rybiński

Michał Rybiński

Psiarz i pisarz amator, wychowany na Gwiezdnych wojnach, Tolkienie i Lemie. Opowiadania popełnia z rzadka, gdy czas pozwala. Jego teksty pojawiały się w Nowej Fantastyce, Smokopolitanie, Silmarisie, Szortalu na Wynos, Herbasencji, Fantazjach Zielonogórskich i Poznaniu Fantastycznym. Użyszkodnik fantastyka.pl. Prywatnie tato Młodej Damy, która z rękawa trzepie takimi dialogami, że klękajcie narody.

Krzysztof Sauter

Krzysztof Dezyderiusz Sauter

Absolwent dziennikarstwa i PR, a obecnie stypendysta fizjoterapii oraz trójboista siłowy na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Pasjonat UFC, kibic Realu Madryt oraz adept kinezjologii. Szlify zawodowe zbiera jako wykidajło. Z Nowej Fantastyki znany jako SHADZIOWATY. Kreować uczył się pod okiem samego Brandona Sandersona, choć pisarsko skłania się ku Hemingwayowi i GRRM. W swej twórczości uwielbia tworzyć humanoidalne hybrydy, a prace stara się umieszczać w jednym, skonwergowanym uniwersum. Czerpie wpływy z Rozmyślań Marka Aureliusza oraz ze Sztuki Wojny Sun Tzu. Fakt, że nie urodził się w starożytnej Grecji, uważa za ponury żart bogów. Przez bliskich najczęściej określany jako cynik, arogant i despota.

Marcin Tomasiewicz

Marcin Tomasiewicz

Miłośnik średniowiecza i późnego antyku. Zainteresowanie literaturą fantastyczną wzbudziła w nim lektura Narrenturm Andrzeja Sapkowskiego. Chętnie sięga też po książki Umberto Eco, Olgi Tokarczuk, Tomasza Manna czy Jorge Borgesa. Jako autor tekstów fantasy nie posiada dużego dorobku, ale bardzo chciałby to zmienić. Czas wolny spędza na larpach i namiętnie gra w RPG. Ukończył prawo i teologię, jest doktorem nauk prawnych. Mieszka na wsi pod Krakowem, z psami i papugą.

Anna Maria Vanitachi

Autorka komiksu Acarya (rysuje trzeci tom, który ukaże się nakładem Studia JG). Współpracuje z Otaku, Kyaa i Zeszytami Komiksowymi. Pisze opowiadania o mieszkańcach niewidzialnej ulicy Bergamuta. Mieszka i pracuje na duchowej emigracji w Rivendell.