Pliki

Poniżej zamieszczamy wszystkie użyteczne pliki, szablony lub makra, z których korzystamy w trakcie pracy w Fantazmatach

Szablony

Szablon dla programu MS Office Word. W galerii stylów znajdują się wszystkie używane przez nas ustawienia (i tylko one). Zamarkowanie całego tekstu i oznaczenie go stylem tekst podstawowy formatuje do wymaganych przez nas ustawień. Uwaga: usuwa kursywę i pogrubienie, należy je przywrócić ręcznie (a najlepiej ostylować za pomocą bold oraz kursywa). 

Działa także z Libre Office Writer, jednak style są porozrzucane w galerii i trzeba ich poszukać lub samemu ustawić ich pożądaną lokalizację w tym elemencie.

Makra

Duże makro, które formatuje tekst (bez konieczności używania powyższego szablonu) oraz usuwa najpopularniejsze błędy, np. dywizy zamiast półpauz (a także dodaje spacje, jeśli ich brakuje), zamienia trzy kropki na znak wielokropka, usuwa podwójne spacje, ustawia wcięcia akapitowe w miejsce tabulatorów czy kasuje spacje na początku akapitów. Uwaga: nie używać na sformatowanym już dokumencie (np. w całym dokumencie zostaną ustawione wcięcia akapitowe, niepożądane na przykład w tytułach). Utworzone w języku VBA, niekompatybilne z Libre Office lub Open Office.

Makro, które usuwa komentarze w tekście na obszarze zamarkowanego fragmentu. Przydatne, jeśli zależy wam na usunięciu tylko części z nich, bez mozolnego pojedynczego kasowania. Utworzone w języku VBA, niekompatybilne z Libre Office lub Open Office.