O podbojach sfer niebieskich

Planeta obiegła Słońce po raz kolejny, mamy więc świetną okazję do otwarcia pierwszego od dawna naboru tematycznego o odpowiedniej tematyce! Tym razem postanowiliśmy, że kolejna tematyczna antologia będzie miała (roboczy) tytuł O podbojach sfer niebieskich, taka jest też tematyka tekstów, o których nadsyłanie was prosimy.

Czy nawiązanie do jednego z najbardziej rewolucyjnych dzieł świata jest tu przypadkowe? I tak – nie ukrywamy, że liczymy przede wszystkim na teksty, które choć trochę nawiążą do klasyków SF (ale nie tylko) – i nie. Nie narzucamy żadnych oficjalnych ograniczeń: jedynym warunkiem ewentualnego przyjęcia tekstu jest jego (mniejsza lub większa) zgodność z tematyką zbioru. W jaki sposób zdefiniujecie podboje czy same sfery niebieskie? Dziś tego nie wiemy, ale chętnie dowiemy się w trakcie lektury propozycji.

Pióra w dłoń!

 • Ogólne zasady znajdują się tutaj.

 • Limit znaków ze spacjami: do 60 000.

 • Limit tekstów: jedno opowiadanie na autora. Dopuszczamy teksty napisane w duecie.

Przewidywany moment premiery antologii: druga połowa 2024 r.

Wyślij tekst

  Oznajmiam, że zapoznałem się z regułami naboru.

  W pliku znajdują się niezbędne dane kontaktowe (imię i nazwisko, adres e-mail, opcjonalnie numer telefonu). Dane muszą znajdować się WYŁĄCZNIE na początku pliku, w żadnym innym miejscu.

  W przyszłości chcę być informowany o:
  premierachnaborach