Fantazmaty chcą w… michę!

Niemal od początku naszej przygody wydawniczej mniej lub bardziej regularnie wspieramy stowarzyszenia, schroniska czy fundacje pomagające zwierzakom. Do tej pory nigdy nie robiliśmy tego oficjalnie, ale uznaliśmy, że najwyższa pora to zmienić za pomocą pilotażowej akcji.

Postanowiliśmy połączyć pomoc zwierzakom z tym, co robimy na co dzień – a konkretniej wycinkiem tej działalności, czyli ocenianiem i analizowaniem tekstów, które są do nas nadsyłane. Wiemy, jak trudno autorom zdobyć satysfakcjonujący i rozbudowany feedback, dlatego teraz dajemy im taką możliwość!

Poniżej znajdziecie wszystkie ważne informacje i zasady akcji Fantazmaty chcą w… michę, która umożliwi wam uzyskanie rozbudowanej recenzji i oceny tekstu nadesłanego na nasze nabory, jeśli uiścicie wpłatę o określonej wysokości na rzecz instytucji pomagającej zwierzętom.

Zasady akcji Fantazmaty chcą w… michę

Akcja obecnie jest zawieszona i nie przyjmujemy tekstów do recenzji!

 1. Autorzy biorący udział w akcji uzyskują wyłącznie dodatkową rozbudowaną recenzję i analizę tekstu. Poza tym obowiązują ich niezmienione zasady dotyczące naborów, w tym brak możliwości nadesłania poprawionego tekstu, który wcześniej został odrzucony.
 2. W akcji mogą wziąć udział teksty wyłącznie nadesłane w ramach oficjalnych naborów Fantazmatów, od momentu ogłoszenia akcji. Nie jest możliwe zgłoszenie tekstu spoza nich lub tekstów, które zostały odrzucone w przeszłości. Teksty muszą spełniać wymogi formalne określone w regulaminach naborów.
 3. Recenzje zostaną wykonane przez osoby z dużym doświadczeniem literackim (w tym redaktorskim i edytorskim) i z możliwie największą starannością. Nie określamy ich minimalnej długości, ale postaramy się, żeby była to co najmniej strona tekstu (A4).
 4. Recenzje zostaną dostarczone w możliwie najkrótszym czasie od momentu wpłaty, zastrzegamy sobie jednak co najmniej 21 dni kalendarzowych na ich przygotowanie.
 5. Nie jest możliwe odwołanie wpłaty lub zażądanie jej zwrotu.
 6. W żaden sposób, jako Fantazmaty, nie uczestniczymy w przekazywaniu wpłat do wybranych fundacji, schronisk czy stowarzyszeń. Wszystkie wpłaty są dokonywane bezpośrednio przez autorów i to na autorach spoczywa obowiązek poprawnego wykonania przelewu czy wpłaty.
 7. Autor musi zgłosić chęć wzięcia udziału w osobnej wiadomości wysłanej na adres kontakt@fantazmaty.pl. Wcześniej udzielimy informacji, czy tekst został oficjalnie przyjęty do oceniania (tj. spełnił wymogi formalne określone w regulaminach). Udział w akcji uznajemy za potwierdzony dopiero w momencie dostarczenia potwierdzenia przelewu wraz z danymi wspieranej organizacji.
 8. Autor ma 7 dni kalendarzowych od momentu nadesłania tekstu na potwierdzenie chęci wzięcia udziału w akcji.
 9. Wspierane mogą być wyłącznie oficjalnie zarejestrowane stowarzyszenia, fundacje i schroniska. Wpłaty na osoby prywatne lub ich zbiórki nie będą uwzględniane. Działalność wspomnianych organów musi koncentrować się bezpośrednio na pomocy zwierzętom.
 10. Nie udostępniamy listy placówek, które należy wesprzeć, wybór w tym zakresie należy do autora. W razie wątpliwości prosimy o wcześniejszy kontakt pod adresem kontakt@fantazmaty.pl, możemy też wskazać (mailowo) znane nam najbardziej potrzebujące przybytki. Sugerujemy wspieranie lokalnych organizacji, te najbardziej znane zazwyczaj nie narzekają na brak darczyńców.
 11. Podana niżej stawka za opowiadanie jest minimalna, wszystkie wyższe kwoty wpłat są dobrowolne (oczywiście zachęcamy do ich podwyższania).

Zgłoszenia tekstów w ramach akcji prosimy wysyłać na adres: kontakt@fantazmaty.pl

Jak obliczyć stawkę za recenzję?

To proste! Kwota minimalna wpłaty zależy od długości tekstu.

Opłata za 1000 znaków ze spacjami: 2,50 zł (dla tekstów dłuższych niż 20 000 znaków ze spacjami). Kwotę zależy zawsze zaokrąglić w górę, do pełnej złotówki.

W przypadku tekstów krótszych niż 20 000 znaków ze spacjami obowiązuje minimalna kwota 50 zł.

Przykłady:

 • 15 000 zzs – 50 zł.
 • 100 000 zzs – 250 zł.
 • 30 500 zzs – 77 zł.
 • 55 555 zzs – 139 zł.