O co chodzi?

Lubimy dobrą fantastykę, pewnie jak większość osób, które tutaj zaglądają (bo w końcu co robilibyście na stronie projektu, który zajmuje się wydawaniem fantastyki?). Lubimy pisać, lubimy czytać, lubimy dyskutować, rozkładać na czynniki pierwsze, czasami się poznę... pokrytykować. W tradycyjnych wydawnictwach bardzo istotnym kryterium przyjęcia do druku jest rachunek ekonomiczny. Nie oszukujmy się: niektóre teksty, choć dobre, nie zostaną wydrukowane (a przynajmniej nie od razu) właśnie ze względu na to, że mogą się nie sprzedać. Na szczęście nas szacunki zysków i strat nie interesują, w modelu non-profit możemy tylko stracić. 😉

A na poważnie: w trakcie obmyślania kolejnych konkursów uznaliśmy, że lista interesujących nas zagadnień i motywów przewodnich jest jakieś milion razy dłuższa, niż jesteśmy w stanie ją "zużywać". Niestety organizacja konkursu to, wbrew pozorom, ogromne przedsięwzięcie logistyczne (dlatego realnie staramy się organizować jeden konkurs rocznie, chociaż oczywiście Pomieścia przyspieszyliśmy z wielu względów). Tym samym postanowiliśmy testowo zorganizować pierwsze dwa nabory tekstów w naszej historii (dwa - nie mogliśmy zdecydować się na wybór jednego tematu, a oba są miodne i obiecujące).

Innymi słowy: otwieramy wam możliwość przysyłania tekstów do dwóch antologii, które na pewno wydamy w przyszłości. Tylko... nie wiemy kiedy.

Zasady
  1. Przyjmujemy teksty wyłącznie niepublikowane, także we fragmentach;
  2. Plik musi zostać zapisany w formacie RTF, DOC, DOCX. Prosimy o nie dołączanie żadnych grafik czy ilustracji.
  3. Każdy plik musi zawierać obowiązkowo: imię i nazwisko autora, mail kontaktowy, tytuł opowiadania prosimy oznaczać stylem formatowania Nagłówek 1.
  4. Nie ma limitu znaków (oczywiście w granicach przyzwoitości, nawet nie myślcie, że będziemy czytać teksty po kilkaset tysięcy znaków ;));
  5. NIE recenzujemy odrzuconych tekstów. Jeśli uznamy, że nie widzimy dla propozycji miejsca w projekcie, prosimy nie protestować, bo to naprawdę niczego nie zmieni.
  6. Teksty postaramy się oceniać jak najszybciej, autorzy będą informowani o losie tekstu tuż po podjęciu decyzji przez ekipę i redaktora prowadzącego.
  7. Teksty przyjęte ukażą się w antologiach tematycznych nie wcześniej niż w drugiej połowie 2019 roku. Jest to termin wyłącznie orientacyjny i może ulec zmianie (na wcześniejszy lub późniejszy)!
  8. Nabór jest nieograniczony czasowo, będziemy informować najpóźniej miesiąc przed jego zamknięciem (jeśli uznamy, że zebraliśmy wystarczająco wiele tekstów).
  9. Teksty przejdą pełen proces wydawniczy (redakcja, korekta, weryfikacja, skład). Ich wycofanie z projektu przez autora już po przyjęciu będzie równoznaczne z wykluczeniem autora z możliwości uczestniczenia w kolejnych naborach Fantazmatów.
  10. Możliwe jest wysłanie tylko jednego tekstu na każdy nabór (tematyczny).
Aktualne nabory: