Garść informacji

Wynagrodzenia naszych współpracowników są tak okrągłe, jak tylko okrągłe może być zero! A bardziej na poważnie: Fantazmaty są od początku do końca projektem non-profit i wszelkie środki, które uzyskujemy w ramach wsparcia lub składek przeznaczane są na utrzymanie infrastruktury lub drobne działania promocyjne. Innymi słowy: nie zarabiamy na tym ani grosza, a całość przynosi nam jedynie sławę i satysfakcję.

Po prawdzie to żadnych konkretnych, nie licząc chęci i motywacji do nauki. Fantazmaty, wbrew pozorom, wcale nie są tworzone przez wyjadaczy branży, którzy zjedli zęby na swoich zadaniach – oczywiście, jest tu trochę osób bardziej doświadczonych, dużo jednak też hobbystów i studentów. Wymagamy jednak należytego wywiązywania się z powierzonych obowiązków – i absolutnie nie widzimy nic złego w nadgorliwości lub pytaniu o rzeczy, które pozornie mogą być oczywiste.

Z całą pewnością, żaden z twórców Fantazmatów nie jest pozostawiony sam sobie, a wszystkie grupy w swoim obrębie (i nie tylko) wymieniają uwagi, spostrzeżenia czy doświadczenia, na przykład redaktorzy konsultują się z pozostałymi redaktorami, gdy mają wątpliwość lub potrzebują konkretnej wiedzy. 

Pracy mamy na tyle, że przyjmujemy chętnie każdą osobę, której się "chce". Prosimy jednak, by nie zgłaszać się bez wiedzy lub doświadczenia (nawet niewielkiego) na stanowisko redaktora i korektora – obowiązki związane z tymi funkcjami wymagają posiadania konkretnej wiedzy, której zdobycie jest procesem dość czasochłonnym.

Postaramy się jak najszybciej – ale staramy się też zweryfikować każde zgłoszenie, co przy naszej ilości pracy nie jest wcale łatwe. Przyjmijmy, że odpowiedź nadejdzie w czasie od tygodnia do dwóch.

Kogo poszukujemy?

Osoby, które w Fantazmatach zajmują się szeroko rozumianą pracą nad opowiadaniami – mordują chochliki (czasami też autorów), sprawiają, że kropki nad i wyglądają lepiej, jak i wyciskają z tekstów potencjał aż do ostatnich kropli.

Prosimy o zgłoszenia osoby, które mają już doświadczenie w pracy nad tekstem.

Nieprawidłowo postawiony przecinek sprawia, że nie możesz spać po nocach? Słownik ortograficzny znasz na pamięć i wiesz, jak napisać "gżegżółka" oraz czym różni się warzenie od ważenia? Zapraszamy!

Prosimy o zgłaszanie się osób z doświadczeniem.

Wiesz, czym są wdowy, bękarty oraz paginacja? Umiesz sprawić, że surowy tekst przeistoczy się co najmniej w namiastkę wizualnego arcydzieła? Wpadaj do nas, mamy ciastka!

Wiesz, za którą stronę trzymać rysik lub pędzel? Doskonale! Stale poszukujemy ilustratorów, którzy chcieliby zająć się tworzeniem ilustracji do naszych opowiadań lub okazjonalnym tworzeniem grafik na potrzeby strony lub mediów społecznościowych. 

Koniecznie prosimy o wysłanie linków do kilku przykładowych prac!

Umiesz porwać tłumy i sprzedać piasek na Saharze? Zuckerberg osobiście sprawdza treści publikowane na twoim koncie? Zapraszamy, ciągle poszukujemy osób, które chciałyby pomóc w promocji Fantazmatów zarówno w sieci, jak i przez kanały społecznościowe.

Funkcja doskonała dla tych, którzy lubią szukać dziury w całym i pomóc nam w ocenie nadesłanych opowiadań. Analizujemy, rozbieramy na czynniki pierwsze, marudzimy oraz chwalimy.

Funkcja idealna dla osób, które NAPRAWDĘ lubią się czepiać – weryfikatorzy w Fantazmatach zajmują się zarówno kontrolą na etapie redakcji, jak i po zakończeniu pracy nad tekstem. Wyłapanie wszystkich niedoróbek, nielogiczności, brakujących kropek czy spacji – oto zadanie weryfikatora!

Imię i nazwisko

Adres e-mail

Interesująca Cię funkcja

(Jeśli jesteś zainteresowany więcej niż jedną, zaznacz to w wiadomości niżej)

Doświadczenie:

Wiadomość, linki do przykładowych prac