Garść informacji

Fantazmaty są od początku do końca projektem non-profit. Nie zarabiamy na tym dosłownie ani grosza (zero reklam, zero płatności za antologie) i plany zdobycia finansowej władzy nad światem musimy odłożyć na kolejne wcielenia. 🙁

Po prawdzie to ogólnie żadnych konkretnych, nie licząc chęci i motywacji do nauki. Fantazmaty, wbrew pozorom, wcale nie są tworzone przez wyjadaczy branży, którzy zjedli zęby na swoich zadaniach – oczywiście, jest tu trochę osób bardziej doświadczonych, dużo jednak też hobbystów i studentów. Wymagamy jednak należytego wywiązywania się z powierzonych obowiązków – i absolutnie nie widzimy nic złego w nadgorliwości lub pytaniu o rzeczy, które pozornie mogą być oczywiste. Oczywiście jeśli chcesz zostać u nas redaktorem lub korektorem, powinieneś znać przynajmniej podstawy języka polskiego. Możemy nauczyć cię sporo przydatnych rzeczy, ale reguł ci nie wpoimy. 🙂

Z całą pewnością, żaden z twórców Fantazmatów nie jest pozostawiony sam sobie, a wszystkie grupy w swoim obrębie (i nie tylko) wymieniają uwagi, spostrzeżenia czy doświadczenia, na przykład redaktorzy konsultują się z pozostałymi redaktorami, gdy mają wątpliwość lub potrzebują konkretnej wiedzy.

Pracy mamy na tyle, że przyjmujemy chętnie każdą osobę, której się "chce". Prosimy jednak, by realnie oceniać swoje siły. Na ten przykład redakcja będzie bardzo trudnym zadaniem dla osoby, która nigdy nie robiła nawet powierzchownej analizy tekstu.

Postaramy się jak najszybciej – ale staramy się też zweryfikować każde zgłoszenie, co przy naszej ilości pracy nie jest wcale łatwe. Przyjmijmy, że odpowiedź nadejdzie w czasie od tygodnia do dwóch.

Kogo poszukujemy?

Osoby, które w Fantazmatach zajmują się szeroko rozumianą pracą nad opowiadaniami – mordują chochliki (czasami też autorów), sprawiają, że kropki nad i wyglądają lepiej, jak i wyciskają z tekstów potencjał aż do ostatnich kropli.

Prosimy o zgłoszenia osoby, które mają już doświadczenie w pracy nad tekstem. Niezbędne będzie także wykonanie krótkiej (około 2 stron) próbki.

Zakres obowiązków:

  • Praca nad tekstami wraz z autorami, poprawa dynamiki, błędów merytorycznych, fabularnych, także językowych. 
  • Formatowanie tekstu wg wytycznych, usunięcie chochlików typu podwójne spacje, nadmiarowe kropki etc.

Nieprawidłowo postawiony przecinek sprawia, że nie możesz spać po nocach? Słownik ortograficzny znasz na pamięć i wiesz, jak napisać "gżegżółka" oraz czym różni się warzenie od ważenia? Zapraszamy!

Prosimy o zgłaszanie się osób z doświadczeniem. Niezbędne będzie wykonanie krótkiej (około 2 stron) próbki.

Funkcja idealna dla osób, które NAPRAWDĘ lubią się czepiać – weryfikatorzy w Fantazmatach zajmują się zarówno kontrolą na etapie redakcji, jak i po zakończeniu pracy nad tekstem. Wyłapanie wszystkich niedoróbek, nielogiczności, brakujących kropek czy spacji – oto zadanie weryfikatora!

Zakres obowiązków:

  • Wyłapywanie wszelkich błędów lub nieścisłości po procesie redakcji i korekty.

Funkcja doskonała dla tych, którzy lubią szukać dziury w całym i pomóc nam w ocenie nadesłanych opowiadań. Analizujemy, rozbieramy na czynniki pierwsze, marudzimy oraz chwalimy.

Zakres obowiązków:

  • Opiniowanie nadesłanych tekstów, pomoc w podjęciu decyzji o przyjęciu lub odrzuceniu, wskazanie mocnych i słabych stron z czytelniczego punktu widzenia.

Wiesz, czym są wdowy, bękarty oraz paginacja? Umiesz sprawić, że surowy tekst przeistoczy się co najmniej w namiastkę wizualnego arcydzieła? Wpadaj do nas, mamy ciastka!

Wiesz, za którą stronę trzymać rysik lub pędzel? Doskonale! Stale poszukujemy ilustratorów, którzy chcieliby zająć się tworzeniem ilustracji do naszych opowiadań lub okazjonalnym tworzeniem grafik na potrzeby strony lub mediów społecznościowych.

Koniecznie prosimy o wysłanie linków do kilku przykładowych prac!

Umiesz porwać tłumy i sprzedać piasek na Saharze? Zuckerberg osobiście sprawdza treści publikowane na twoim koncie? Zapraszamy, ciągle poszukujemy osób, które chciałyby pomóc w promocji Fantazmatów zarówno w sieci, jak i przez kanały społecznościowe.

Imię i nazwisko

Adres e-mail

Interesująca Cię funkcja

(Jeśli jesteś zainteresowany więcej niż jedną, zaznacz to w wiadomości niżej)

Doświadczenie:

Wiadomość, linki do przykładowych prac