Redaktor prowadzący

Dawid Wiktorski

Człowiek-orkiestra

Rocznik '94, urodzony i mieszkający w Krakowie. Na co dzień zgłębiający tajniki inżynierii materiałowej na Akademii Górniczo-Hutniczej, od lat zawodowo związany z literaturą.

Twórca nieistniejącego już bloga Zaginiony Almanach, wieloletni współpracownik portali zajmujących się fantastyką, między innymi Fantasty czy Gildii. Twórca Szortalowego Zagraniczniaka, później także redaktor prowadzący działu publicystycznego w Szortalu.

Przez ponad rok manager wydawnictwa, odpowiedzialny także za promocję wydawanych książek, obecnie wolny strzelec pracujący jako redaktor. Pomysłodawca i redaktor antologii Geniusze Fantastyki, obecnie redaktor prowadzący projektu FantazmatyCzasami próbuje pisać własne opowiadania, ale notoryczny brak czasu skutecznie mu to uniemożliwia.

Prywatnie miłośnik dobrej herbaty, dobrego piwa, gier komputerowych oraz ostrych brzmień.

Koordynatorzy
Ewa Iwaniec

Ewa Iwaniec

Koordynator działu recenzji

Historyczka z wykształcenia i pasji, marzycielka z usposobienia. Współtwórczyni bloga IMHO – bardzo subiektywnie oraz podcastów: popkulturowego IMHOtejp i literackiego Trzy kawie z książką. Zapalona fantastka, stała bywalczyni konwentów, rekonstruktorka historyczna, LARPerka z ambicjami i fanka Tolkiena. Stworzenie multifandomowe, które zawsze znajdzie temat do rozmowy.

Mariusz Flejszar

Koordynator działu weryfikacji

Rocznik ’93, inżynier technologii chemicznej, magister chemii in statu nascendi. W wolnych chwilach stawia pierwsze kroki w dziedzinie pisania, co zaowocowało debiutem w „Szortalu na Wynos”. Z natury drobiazgowy, dzięki czemu świetnie się bawi poszukując nieścisłości w tekstach innych autorów. Miłośnik nocnego trybu życia uwielbiający obserwować świat pogrążony we śnie. Przeczytał Potop sześć razy i wciąż ma ochotę na więcej.

Karolina Grzeszczak

Karolina Grzeszczak

Koordynator działu korekty, redaktor

Urodzona w 1995 r. w Lublinie. Początkowo wiazała swoją karierę ze sztuką, co zaprowadziło ją do Liceum Plastycznego im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie, które ukończyła w 2015 r. na profilu Zabawkarstwo. Życie przekonało ją jednak do zmiany zdania i stwierdzenia, że grafika powinna zostać bardziej jej hobby niż sposobem zarabiania na życie, co wyszło z korzyścią dla obu stron. Obecnie studiuje e-edytorstwo i techniki redakcyjne na profilu Wydawnictwo na UMCS-ie w Lublinie, a w przyszłości ma plan pracować przy książkach i ich tworzeniu.

Redaktorzy
Magda Brumirska-Zielińska

Magda Brumirska-Zielińska

Redakcja

Dwuklasowiec, kształciła się na PR-owca i psychologa. Ostatecznie robi w książkach, co bardzo jej odpowiada. Po dwóch latach w obsłudze klienta w branży księgarskiej trafiła do biura Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, gdzie odpowiadała za projekty literackie. Obecnie koordynuje Wrocławski Program Wydawniczy – miejski konkurs dla wydawców książek i czasopism o tematyce lokalnej. Jest też odpowiedzialna za tegoroczną edycję Europejskiej Nocy Literatury we Wrocławiu. W wolnym czasie najchętniej czyta. Ćwiczy jogę, żeby nie zardzewieć.

Justyna Dąbrowska

Redakcja, korekta
Sylwester Gdela

Sylwester Gdela

Redakcje

Pochodzący z Dolnego Śląska, obecnie rezydujący w Krakowie. W sieci znany pod pseudonimem Wicked G. Student inżynierii materiałowej. Początkujący pisarz, którego teksty można znaleźć na portalu Nowej Fantastyki i w Szortalu na Wynos. Wieczny pesymista. Niepoprawny fanboj gier z serii The Elder Scrolls. Zafascynowany neurobiologią, filozofią, duchowością, religiami i wszelkiej maści muzyką elektroniczną. Czasami lubi wyjść w plener, pstrykać fotki i traktować je ogromną ilością filtrów.

Karolina Grzeszczak

Karolina Grzeszczak

Koordynator działu korekty, redaktor

Urodzona w 1995 r. w Lublinie. Początkowo wiazała swoją karierę ze sztuką, co zaprowadziło ją do Liceum Plastycznego im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie, które ukończyła w 2015 r. na profilu Zabawkarstwo. Życie przekonało ją jednak do zmiany zdania i stwierdzenia, że grafika powinna zostać bardziej jej hobby niż sposobem zarabiania na życie, co wyszło z korzyścią dla obu stron. Obecnie studiuje e-edytorstwo i techniki redakcyjne na profilu Wydawnictwo na UMCS-ie w Lublinie, a w przyszłości ma plan pracować przy książkach i ich tworzeniu.

Magdalena Kozłowska

Redakcja

Rocznik '86, absolwentka filologii polskiej, o której marzyła, odkąd nauczyła się czytać (czyli w trzeciej wiośnie swojego życia). Kobieta pasjonatka, żadnej pasji się nie boi. Biega z karabinem, szyje sukienki, tworzy cuda i cudeńka z koralików, serwetek, szklanych talerzy, wosku i olejków zapachowych, ale najbardziej lubi pracować z literkami. Czyta, pisze, redaguje i wtedy jest najszczęśliwsza.

Aleksandra Miaskowska

Aleksandra Miaskowska

Redakcja

Z zamiłowania kleci teksty i wstawia przecinki gdzie trzeba. Dużo śpi, dużo czyta. Jest żywo zainteresowana popkulturą i wszystkim, co z nią związane. Czasem nawet bywa na bieżąco, choć od nowości woli sentymenty. Największe wrażenie robią na niej wiek XIX, języki germańskie i epickie historie.

Izabela Palińska

Redakcja

Filolożka, niedoszła fennistka, po kilku latach akademickich turbulencji nawrócona na polonistykę, którą obecnie studiuje w Poznaniu. Naukowo zajmuje się głównie kulturą mediów cyfrowych, rekreacyjnie natomiast czyta, pisze, gra w planszówki i wybucha śmiechem na widok przeterminowanych memów. Amatorka dobrej kawy, tradycyjnej muzyki irlandzkiej i niepopularnych opinii o kulturze popularnej.

Michał Pięta

Michał Pięta

Redakcja

Urodzony w mrokach stanu wojennego. Z wykształcenia nauczyciel geografii, z konieczności człowiek wielu zawodów. Spełnia się w meandrach prowadzenia gospodarstwa domowego. Dla fantazji gra na gitarze basowej w zespole Para Bellum.

Zuzanna Pikul

Zuzanna Pikul

Redakcja

Urodzona i wychowana w Lublinie, obecnie studentka UMCS-u. Z tekstami chciała związać swoje życie odkąd w IV klasie kazano jej przeczytać Braci Lwie Serce. Chociaż plany zmieniały się na przestrzeni lat – od pisarstwa, przez polonistykę, aż po edytorstwo – miłość do książek zawsze była na pierwszym miejscu. Ukończyła V Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie, w klasie, a jakże, o profilu humanistycznym, by później rozpocząć naukę na kierunku e-edytorstwo i techniki redakcyjne. W międzyczasie rozpoczęła pracę w Radiu Centrum, gdzie najpierw działała w redakcji informacji, a później przejęła audycję o tematyce fantastycznej. Najchętniej zaczytuje się w twórczości Terry’ego Prachetta, a oprócz literatury, w kręgu jej zainteresowań są również amerykańskie komiksy i cosplay’e.

Anna Rozenberg

Anna Rozenberg

Redakcja

Rozsmarowana cienką warstwą między Częstochową a Woking kryminalistka. Analityk rynku. Zadebiutowała terapeutyczną bajką na łamach gazety 7Dni, ale to ta kryminalna okazała się jej własną i najwłaściwszą. Psychofanka Mankella i Petera Maya. Pisze, piecze fantazyjne torty, rysuje. Energię czerpie ze słońca, rocka i kociego mruczenia (ma jeden emiter). Czterokrotnie wyróżniona na konkursie w ramach Międzynarodowym Festiwalu Kryminału i kilkudziesięciu mniejszych konkursach literackich. Opowiadanie Wierność znalazło się w antologii Czas Zbrodni. W 2017 wzięła udział w projekcie literackim Nikomu się śniło, czego efektem była antologia, gdzie ukazało się jej opowiadanie Senariusz.

Łukasz Skoneczny

Łukasz Skoneczny

Redakcja

W przedszkolu chciał zostać Spider-Manem, podobno nadal rozważa ten pomysł. Obecnie student kierunku Kongwitywiwiwi na Uniwersytecie Jagiellońskim. Lubi pisać fantastykę, podobno szczególnie bawi go pozostawianie czytelnika bez domknięcia poznawczego. Jego teksty można przeczytać na portalu "Nowej Fantastyki", gdzie też czasem się wypowiada, służy spojrzeniem a’la redakcyjnym, czasem nawet wygrywa jakiś konkurs. Zdarzyło mu się zająć pierwsze miejsce przy okazji dziesięciolecia "Creatio Fantastica". Od dwóch lat pisze debiutancką powieść, którą dałoby się napisać w pół roku, ale to trzeba by było nie być taką leniwą kluchą jak on. Ostatnio rozpraszany przez zabawę w produkcję muzyki. Fetyszysta eksperymentalnej elektroniki i przekombinowanych filmów, lubi absurd, nie lubi dedlajnów.

Damian Szandecki

Damian Szandecki

Redakcja, weryfikacja, recenzje

Urodzony w 1997 r. w Białej Podlaskiej. Ukończył Technikum nr 1 w tejże miejscowości z zawodem technik informatyk; do niedawna chciał kontynuować edukację w tym kierunku. Dopiero kilka miesięcy przed maturą postanowił związać swoją przyszłość z tym, co kocha najbardziej – książkami. Aktualnie studiuje kierunek E-edytorstwo i techniki redakcyjne (specjalizacja Wydawnictwo) na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W wolnym czasie nadrabia zaległości ze swojej domowej biblioteczki, ogląda seriale lub pisze własne opowiadania. Miłośnik historii, czarnego humoru i pięknie wydanych książek.

Magdalena Gryboś-Świerczek

Magdalena Świerczek-Gryboś

Redakcja, weryfikacja, recenzje

Urodzona w 1990 roku. Podwójny licencjat, podwójny magister i doktorantka filozofii. Na konferencjach naukowych mówi tylko o fantastyce. Współtworzy portal fantastyka.pl jako Naz. Sporadycznie publikuje artykuły publicystyczne ("Nowa Fantastyka", "Smokopolitan") i naukowe. Nagradzana w konkursach poetyckich (m.in. nagroda pierwszego stopnia Turnieju Jednego Wiersza O Laur Jubilata 2009, wygrana w konkursie Stella Polaris 2014) oraz prozatorskich (m.in. drugie miejsce w konkursie Świetlne Pióro 2014, publikacja w antologii na dziesięciolecie Creatio Fantastica). Czeka na swój pełnoprawny debiut w wydawnictwie SQN, w marcu tego roku zadebiutowała opowiadaniem w „Nowej Fantastyce". Odpowiedzialna za konkurs Jestem legendą. Nałogowo uprawia urbex, leczy weltschmerz okładami z kotów oraz strofuje męża, żeby oddał pada.

Alicja Tempłowicz

Alicja Tempłowicz

Redakcja, korekta

fot. Marszowickie pola

Naznaczony rocznik ’89, właściciel portalu dla piszących Literka.info. Przecinkolog z wykształcenia i powołania. Poznaniara pełną gębą, choć obecnie w stałym związku z Wrocławiem. Publikowała w V i VI Fantazjach Zielonogórskich, w antologii Ścieżki wyobraźni: Zabawa w Boga, parokrotnie na Szortalu i w "Magazynie Histeria". Wykonała też kilka ilustracji – tu i ówdzie. Na usługach Esensji jako ucho igielne dla opowiadań oraz członek elektron Sekcji Literackiej ŚKF. Autorka artykułów zahaczających tematyką o językoznawstwo diachroniczne, demonologię ludową i wierzenia słowiańskie. Filker, wielbicielka akwareli, tuszu i kawy w kilku wydaniach – w tym jako materiału malarskiego.

Paulina Tomasik

Paulina Tomasik

Redakcja

Z wykształcenia edytor, copywriter z przypadku. Rocznik ’93, wychowany na Dragon Ballu i tamagotchi. Czyta wszystko – od skandynawskich kryminałów po średniej jakości obyczajówki, choć najbardziej ceni pisarzy z wisielczym poczuciem humoru. Zainteresowanie fantastyką z lat szkolnych zaowocowało magisterką o elementach mitologii słowiańskiej w polskiej fantasy. W kręgu zainteresowań ponadto: piłka nożna („Visca el Barça!”), fotografia i kynologia.

Agata Tryka

Redakcja, korekta

Urodzona w 1996 roku na Lubelszczyźnie. Skończyła liceum na profilu biologiczno-chemicznym. Studiuje filologię polską ze specjalizacją redaktorsko-wydawniczą. Uwielbia sport, biegi przełajowe z przeszkodami, wycieczki rowerowe. Z nudów pochłania teksty w ilości przekraczającej zdrowy rozsądek i wyłapuje błedy interpunkcyjne.

Korektorzy

Aleksandra Buczyńska

Korekta

Justyna Dąbrowska

Redakcja, korekta
Milena Macul

Milena Macul

Korekta

Urodzona na Mazowszu, ale od kilku ładnych lat zakochana w Warmii i Mazurach. Absolwentka olsztyńskiej polonistyki. Lubuje się w sprzecznościach. Sama wielbi poezję Poświatowskiej, ale i piłkę nożną, stąd współpraca z portalem iGol. Kocha przewrotne teksty Osieckiej, jednak nie pogardzi też mocniejszym brzmieniem. Lubi wiatr we włosach na rowerze.

Nie znosi zdrobnień i mylenia dywizu z myślnikiem.

Alicja Podkalicka

Alicja Podkalicka

Korekta

Z wykształcenia magister biotechnologii kosmetologicznej, z zamiłowania mól książkowy. Obecnie pracuje jako copywriter, a także korektor w "Magazynie Histeria" i "Creatio Fantastica". Szef działu recenzenckiego portalu Konwenty Południowe, prowadzi też bloga książkowego Kot w Bookach (www.kotwbookach.pl). W wolnych chwilach ceni sobie dobrą planszówkę bądź grę RPG. Właścicielka dwóch kotów.

Kaja Pudełko

Kaja Pudełko

Korekta

Z pochodzenia Ślązaczka, ale od dziecka zakochana w Krakowie, dlatego to tu studiuje polonistykę-komparatystykę. Na co dzień jej życie wypełniają sterty książek, ale w przerwie między jedną a drugą lekturą spędza czas z przyjaciółmi, ogląda filmy, spaceruje po lesie. Dla swoich najbliższych prowadzi gorącą linię interpunkcyjną, oprócz tego pomagając przy korekcie w gazecie akademickiej "Nowy Gwóźdź Programu". Zagorzała przeciwniczka sportu, choć od niedawna cicha wielbicielka gór. Rozmiłowana w twórczości Jonasza Kofty i muzyce instrumentalnej.

Michał Rymaszewski

Michał Rymaszewski

Korekta

Początkujący świeżaczek z naturalną skłonnością do sprawdzania, czy przecinki są w dobrym miejscu, i rysowania wykresów. Rozkochany w kulturze, popkulturze, literaturze i abstrakcji, jakkolwiek częściej siedzący w poezji, miłośnik koszul w kwiaty i pierogów. Kiepski poeta. Często witany słowami "Myślałam/em, że będziesz wyglądał młodziej". Prawdopodobnie już widziałeś go na konwencie.

Ilona Skrzypczak

Korekta

Dominika Świątkowska

Korekta

Matylda Zatorska

Korekta

Magda Żurawska

Korekta

Weryfikatorzy
Agnieszka Chodkiewicz

Agnieszka Chodkiewicz

Weryfikacja, recenzje

Pochodzi ze Śląska, obecnie większość czasu spędza w Krakowie. Studiuje automatykę i robotykę, a w wolnym czasie pochłania tony książek – te przyzwoite czyta dwukrotnie, a te najlepsze po kilkanaście razy, czasami jedną i tę samą pod rząd. Od czasu do czasu próbuje napisać coś własnego, ale naturalna skłonność do zastanawiania się nad wpływem okresowych zmian wilgotności powietrza na skład procentowy gatunków drzew w lesie rosnącym na dalekim południu królestwa w którym powinna rozgrywać się akcja jej dzieła, skutecznie uniemożliwia poświęceniu choćby minuty na pracę nad fabułą. Za to bardzo pomaga przy weryfikacji cudzych utworów.

Eliza Gościniak

Eliza Gościniak

Weryfikacja, recenzje

Studentka filologii polskiej ze specjalnością edytorską na Uniwersytecie Gdańskim. Początkująca redaktorka i przyszły wydawca. Współpracuje z toruńskimi i gdańskimi wydawnictwami literatury dziecięcej. Interesuje się rynkiem wydawniczym, tekstologią XIX i XX w., antropologią literatury. Zajmuje się obecnościami ikonografii we współczesnych badaniach literackich. Od 2017 roku zaangażowana w działania gdańskiej Pracowni Schulzowskiej. Obroniła pracę dyplomową Xięga bałwochwalcza w reprodukcjach. Próba dokumentacji.

Mateusz Kempa

Weryfikacja, recenzje

Damian Lupa

Weryfikacja
Marcin Majchrzak

Marcin Majchrzak

Weryfikacja

Większość życia spędził w niewielkim śląskim miasteczku – Pyskowicach. Studiował historię, po której przerzucił się na fotografię. Oddany fan fantastyki i kryminałów w każdej formie. Początkujący pisarz — stworzył do tej pory kilka opowiadań, które znalazły uznanie w magazynach takich jak "Histeria", "Szortal na Wynos", "Silmaris" i "Creatio Fantastica". Uwielbia przyrodę i podróże; te dalekie (na inne kontynenty) jak i te bliskie (do osiedlowego sklepu po wino).

Alicja Makowska

Alicja Makowska

Weryfikacja, recenzje

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Szczecińskim, copywriterka "z doskoku", a także autorka dwóch powieści fantasy z cyklu Aremil Iluzjonistów. W pułapkę szeroko pojętej fantastyki wpadła w dzieciństwie i ani myśli szukać z niej wyjścia. Na co dzień wolna dusza żyjąca we własnym świecie przepełnionym Gwiezdnymi Wojnami, językiem japońskim i czekoladą z miętą.

Anna Misztal

Weryfikacja

Jakub Moroński

Weryfikacja

Adam Otfinowski

Weryfikacja, recenzje

Magdalena Piniak

Magdalena Piniak

Weryfikacja, recenzje

Na co dzień zgłębia arkana sztuki magicznej (tzn. farmaceutycznej) na Uniwersytecie Medycznym. Czasami próbuje swoich sił w pisaniu. Uwielbia czytać, grać w gry komputerowe, najlepiej z czarnym kotem leżącym u boku i kubkiem kawy. Jeśli ktoś idzie z nią na spacer, to musi się przygotować na wysłuchiwanie łacińskich nazw i zrywanie różnych chwastów. Lubi łazić po galeriach sztuki, zaciągać niewinne niczemu ofiary na operę lub balet nowoczesny. Jedzenie potraw przygotowanych przez specjalistkę od trucizn tylko na własne ryzyko (choć do tej pory nikt się nie skarżył, a przynajmniej nie zdążył). Uwielbia wszystkie żyjące istoty (no może poza owadami) i chętnie dzieli się swoją wiedzą tajemną ze śmiertelnikami.

Anna Sikorska

Anna Sikorska

Weryfikacja, recenzje

Urodzona w Łodzi dawno, dawno temu. Od kilku lat próbuje znaleźć swoje miejsce w Europie. Z zawodu programistka, z zamiłowania grafomanka pisząca dla ForuM MP. Opowiadaniem Zagroda zdobyła trzecie miejsce w II edycji konkursu U nas za stodołą. Uwielbia koty, podróże, fantastykę, ciężkie brzmienia i równie ciężkie motocykle.

Aleksandra Smoczyńska

Aleksandra Smoczyńska

Weryfikacja

Studentka lingwistyki stosowanej, tłumaczka, dzielna i niedzielna czytelniczka samych fantastycznych książek. W zajętym czasie marudzi w kilku językach, ale najchętniej po angielsku i japońsku. Analizuje tłumaczenia literackie, sytuacje w kontekście oraz swoje wybory życiowe. Uwielbia rzeczy ulotne, drażliwe tematy i wszystkie teksty, które wychodzą spod ręki Neila Gaimana. Na usługach kąśliwego maine coona.

Damian Szandecki

Damian Szandecki

Redakcja, weryfikacja, recenzje

Urodzony w 1997 r. w Białej Podlaskiej. Ukończył Technikum nr 1 w tejże miejscowości z zawodem technik informatyk; do niedawna chciał kontynuować edukację w tym kierunku. Dopiero kilka miesięcy przed maturą postanowił związać swoją przyszłość z tym, co kocha najbardziej – książkami. Aktualnie studiuje kierunek E-edytorstwo i techniki redakcyjne (specjalizacja Wydawnictwo) na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W wolnym czasie nadrabia zaległości ze swojej domowej biblioteczki, ogląda seriale lub pisze własne opowiadania. Miłośnik historii, czarnego humoru i pięknie wydanych książek.

Magdalena Gryboś-Świerczek

Magdalena Świerczek-Gryboś

Redakcja, weryfikacja, recenzje

Urodzona w 1990 roku. Podwójny licencjat, podwójny magister i doktorantka filozofii. Na konferencjach naukowych mówi tylko o fantastyce. Współtworzy portal fantastyka.pl jako Naz. Sporadycznie publikuje artykuły publicystyczne ("Nowa Fantastyka", "Smokopolitan") i naukowe. Nagradzana w konkursach poetyckich (m.in. nagroda pierwszego stopnia Turnieju Jednego Wiersza O Laur Jubilata 2009, wygrana w konkursie Stella Polaris 2014) oraz prozatorskich (m.in. drugie miejsce w konkursie Świetlne Pióro 2014, publikacja w antologii na dziesięciolecie Creatio Fantastica). Czeka na swój pełnoprawny debiut w wydawnictwie SQN, w marcu tego roku zadebiutowała opowiadaniem w „Nowej Fantastyce". Odpowiedzialna za konkurs Jestem legendą. Nałogowo uprawia urbex, leczy weltschmerz okładami z kotów oraz strofuje męża, żeby oddał pada.

Anna Twarowska

Weryfikacja, recenzje

Natalia Wilczyńska

Weryfikacja, recenzje
Joanna Zając

Joanna Zając

Weryfikacja

Rocznik '89. Studiowała finanse i rachunkowość, ale ostatecznie jej kariera zakończyła się własnym biznesem. Od lat udziela się na portalu Nowej Fantastyki raz z większym zaangażowaniem, a raz z mniejszym. Skrycie marzy o karierze pisarskiej, ale na razie kończy się jedynie na marzeniach i kolejnych niedokończonych tekstach zapisanych gdzieś na komputerze. Kocha psy, podróże i sport. W wolnych chwilach, gdy pogoda dopisze, śmiga na swoim małym motorku.

Recenzenci

Agnieszka Chodkiewicz

Weryfikacja, recenzje
Magdalena Czarnecka

Magdalena Czarnecka

Recenzje

Urodzona w 1987 roku w Gliwicach. Wychowała się na podlubelskiej wsi, obecnie mieszka w Rzymie, ale najlepiej czuje się na bagnach. Uzależniona od książek, szczególnie tych bardzo złych. Należy do Sekcji Literackiej Śląskiego Klubu Fantastyki i udziela się jako recenzent w czasopiśmie Smokopolitan. Debiutowała opowiadaniem Ordan w antologii Zabawa w Boga. Interesuje się literaturą new weird i sama też stara się kreować nowe, nieszablonowe światy. Woli czytać o wyrzutkach niż o bohaterach. Nie wyobraża sobie życia bez kotów.

Magdalena Drysiak

Recenzje

Anna Flasza-Szydlik

Recenzje

Eliza Gościniak

Weryfikacja, recenzje
Szymon Góraj

Szymon Góraj

Recenzje

Absolwent filozofii, recenzent filmów i książek. Redaktor na portalu Movies Room, od niedawna także współpracujący z Szortalem. Kiedy tylko ma czas, stara się rozwijać swoje pasje – od literatury wszelakiej (z naciskiem na klasykę i fantastykę), poprzez kinematografię, stara się także być na bieżąco z rynkiem gier wideo. Nie jest aktywny w żadnej grupie fandomowej ani okołofandomowej, zapoznaje się z wszelakimi trendami na własną rękę. Samotnik, który od czasu do czasu lubi wtopić się w tłum i podyskutować o wspólnych pasjach.

Patryk Janczur

Recenzje, marketing

Mateusz Kempa

Weryfikacja, recenzje
Maria Michalina Kubiak

Maria Michalina Kubiak

Recenzje, marketing

Absolwentka dziennikarstwa, pisarka, copywriterka, social media ninja – w życiu kieruje się mottem: „rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, na cuda trzeba chwilę poczekać”. Wydana czterokrotnie w antologiach pokonkursowych. Zawodowo pracuje w szeroko rozumianym marketingu. Szuka swojego miejsca na Ziemi, pochodzi z pogranicza Kujaw i Pałuk, w czasach studenckich zakochała się w Olsztynie, obecnie podbija Gdańsk. Zainteresowania: kryminalistyka, szeroko rozumiana fantastyka i literatura, gotowanie, RPG i planszówki. Antypatie: gorący budyń, nuda, poranne wstawanie.

Alicja Makowska

Weryfikacja, recenzje

Anna Minge

Anna Minge

Recenzje

Absolwentka archeologii, z zamiłowaniem do początków Polski, poznańska pyra. Współpracuję z Ostatnią Tawerną i Popbookownikiem, wciąż marzę, ze kiedyś wreszcie skończy pisać własną książkę. Bezowocnie poszukuję w fantastyce kobiecej bohaterki, która mnie złapie za serce. A poza tym alergicznie reaguję na brzydkie okładki książek.

Beata Mróz

Recenzje

Rodowita Kielczanka mieszkająca w Łodzi. Żyjąca w niedoczasie recenzentka i felietonistka współpracująca z takimi portalami jak Gavran, Szortal czy Gildia. Obsesyjna czytelniczka i kolekcjonerka książek, a przy tym wielka miłośniczka smoków. Jedyna odpowiedzialna za teksty z bloga Powiało Chłodem. Kobieta-orkiestra w wolnych chwilach organizująca Jagacon 2017.

Adam Otfinowski

Weryfikacja, recenzje

Magdalena Piniak

Weryfikacja, recenzje

Anna Sikorska

Anna Sikorska

Weryfikacja, recenzje

Urodzona w Łodzi dawno, dawno temu. Od kilku lat próbuje znaleźć swoje miejsce w Europie. Z zawodu programistka, z zamiłowania grafomanka pisząca dla ForuM MP. Opowiadaniem Zagroda zdobyła trzecie miejsce w II edycji konkursu U nas za stodołą. Uwielbia koty, podróże, fantastykę, ciężkie brzmienia i równie ciężkie motocykle.

Patrycja Smaga

Recenzje, ilustracje

Damian Szandecki

Damian Szandecki

Redakcja, weryfikacja, recenzje

Urodzony w 1997 r. w Białej Podlaskiej. Ukończył Technikum nr 1 w tejże miejscowości z zawodem technik informatyk; do niedawna chciał kontynuować edukację w tym kierunku. Dopiero kilka miesięcy przed maturą postanowił związać swoją przyszłość z tym, co kocha najbardziej – książkami. Aktualnie studiuje kierunek E-edytorstwo i techniki redakcyjne (specjalizacja Wydawnictwo) na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W wolnym czasie nadrabia zaległości ze swojej domowej biblioteczki, ogląda seriale lub pisze własne opowiadania. Miłośnik historii, czarnego humoru i pięknie wydanych książek.

Magdalena Gryboś-Świerczek

Magdalena Świerczek-Gryboś

Redakcja, weryfikacja, recenzje

Urodzona w 1990 roku. Podwójny licencjat, podwójny magister i doktorantka filozofii. Na konferencjach naukowych mówi tylko o fantastyce. Współtworzy portal fantastyka.pl jako Naz. Sporadycznie publikuje artykuły publicystyczne ("Nowa Fantastyka", "Smokopolitan") i naukowe. Nagradzana w konkursach poetyckich (m.in. nagroda pierwszego stopnia Turnieju Jednego Wiersza O Laur Jubilata 2009, wygrana w konkursie Stella Polaris 2014) oraz prozatorskich (m.in. drugie miejsce w konkursie Świetlne Pióro 2014, publikacja w antologii na dziesięciolecie Creatio Fantastica). Czeka na swój pełnoprawny debiut w wydawnictwie SQN, w marcu tego roku zadebiutowała opowiadaniem w „Nowej Fantastyce". Odpowiedzialna za konkurs Jestem legendą. Nałogowo uprawia urbex, leczy weltschmerz okładami z kotów oraz strofuje męża, żeby oddał pada.

Dagmara Trembicka-Brzozowska

Recenzje, marketing

Niektórym znana jako Tiszka. Zaangażowana w fantastykę i fandom od ponad dekady. Czyta ogromne ilości komiksów i fantastyki, zwłaszcza młodzieżowej, którą teraz zajmuje się w ramach studiów. Prowadzi bloga Matka Przełożona. Współpracuje z portalami Szortal, Polter.pl, Gildia, Movies Room, Fantastyka.pl. Czasami gryzie, zwłaszcza za słabe teksty.

Anna Twarowska

Weryfikacja, recenzje

Natalia Wilczyńska

Weryfikacja, recenzje
Agata Włodarczyk

Agata Włodarczyk

Recenzje

fot. Anna Stypułkowska

Doktorantka na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego, specjalizująca się w kulturze fanowskiej. Psycholożka i podobno również polonistka. Publikuje artykuły w czasopismach anglo-i polskojęzycznych. Pisane przez siebie felietony głównie w "Kwartalniku Artystycznym BLIZA", choć zdarzyło jej się również współpracować z "Polonistyką". Można ją również spotkać na konwentach, zwykle prowadzi panele o mangach boys' love.

DTP
Kamila Dankowska

Kamila Dankowska

DTP, ilustracje

Pisze, czyta, grafikuje, składa książki i rysuje. Rocznik ’87, absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim oraz wzornictwa przemysłowego na wrocławskiej ASP. Razem z Marcinem Gajosińskim od 4 lat prowadzi studio graficzne This Way Design gdzie zajmuje się projektowaniem komunikacji wizualnej firm, publikacji i materiałów szkoleniowych. Wielbicielka kapeluszy, gatunkowego papieru i kuchni japońskiej. W chwilach wolnych pisze, rysuje i gra w RPG z grupą znajomych. Jeśli kiedyś zniknie, to znaczy, że nie udało jej się uciec z kolejnego escape roomu.

Marketing

Patryk Janczur

Recenzje, marketing
Maria Michalina Kubiak

Maria Michalina Kubiak

Recenzje, marketing

Absolwentka dziennikarstwa, pisarka, copywriterka, social media ninja – w życiu kieruje się mottem: „rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, na cuda trzeba chwilę poczekać”. Wydana czterokrotnie w antologiach pokonkursowych. Zawodowo pracuje w szeroko rozumianym marketingu. Szuka swojego miejsca na Ziemi, pochodzi z pogranicza Kujaw i Pałuk, w czasach studenckich zakochała się w Olsztynie, obecnie podbija Gdańsk. Zainteresowania: kryminalistyka, szeroko rozumiana fantastyka i literatura, gotowanie, RPG i planszówki. Antypatie: gorący budyń, nuda, poranne wstawanie.

Aleksandra Piwowarczyk

Aleksandra Piwowarczyk

Marketing

Ostoja sceptycyzmu, sarkazmu oraz odrobiny pogardy do otaczającej ją rzeczywistości. Wręcz książkowy przykład lekko niezrównoważonego ambiwertyka. Uwielbia zacięte dyskusje, w których oczywiście zawsze musi mieć rację. Wolny czas spędza oglądając filmy i seriale, pogłębiając wiedzę na temat filmografii od strony historycznej, jak i technicznej. Czołowa fangirl Finchera oraz miłośniczka kina europejskiego, zwłaszcza francuskiego oraz hiszpańskiego. Nie może wytrzymać bez glutenu, spania do późnej godziny i gier PvP. Formalnie studentka marketingu, początkujący copywriter i wanna be grafik.

Dagmara Trembicka-Brzozowska

Recenzje, marketing

Niektórym znana jako Tiszka. Zaangażowana w fantastykę i fandom od ponad dekady. Czyta ogromne ilości komiksów i fantastyki, zwłaszcza młodzieżowej, którą teraz zajmuje się w ramach studiów. Prowadzi bloga Matka Przełożona. Współpracuje z portalami Szortal, Polter.pl, Gildia, Movies Room, Fantastyka.pl. Czasami gryzie, zwłaszcza za słabe teksty.

Grafika
Jacek Łukawski

Jacek Łukawski

Grafika

W 2016 rozpoczął swoją średniowieczną przygodę z Krainą Martwej Ziemi. Dwa pierwsze tomy: Krew i stal oraz Grom i szkwał spotkały się z ogromnym entuzjazmem czytelników. W tym roku ukazała się ostatnia część trylogii, Pieśń i krzyk, która jest epickim zwiększeniem serii.

Dorota Wieluńska

Grafika

Strona
Artur Główczyński

Artur Główczyński

Webmaster

Artur, rVthra, Konsthur. Domorosły webdeveloper z kujawsko-pomorskiego, student zarządzania informacją na toruńskiej uczelni. Pasjonat muzyki wszelakiej z kilkunastoletnim doświadczeniem z zakresu gry na fortepianie i śpiewu, miłośnik gier, książek, historii Europy, początkujący fotograf i powieściopisarz. Zawsze szuka większej głębi w scenariuszach produkcji filmowych czy gamingowych.

Sebastian Zarębski

Webmaster