Chcesz dowiedzieć się, czym jest polska sekretna broń?
Andrzej W. Sawicki w siedmiu opowiadaniach wciąga czytelnika w wojenny wir różnych epok i miejsc, grając przy tym stereotypami dotyczącymi polskiego heroizmu i religijności.
Warszawska syrenka widowiskowo walczy, lecz niekoniecznie z wrogiem Polaków; demon ognia – dżin – doznaje religijnego objawienia na polskiej ziemi; Warszawa staje się areną śmiercionośnych gier bogów; (niezbyt) dobra wróżka stacza się samo dno. Wybuchowa mieszanka gatunków z historycznymi realiami w tle z pewnością rozerwie czytelników gotowych na przyjęcie nieortodoksyjnych treści.
Z bitewnego kurzu wielu wojen (m.in. drugiej wojny światowej, potopu szwedzkiego czy wojen napoleońskich) wyłania się niejednoznaczny obraz bohaterów i przegranych. Czy wojna kiedykolwiek jest sprawiedliwa? Te opowieści udowodnią, że nie.
Co zawiera antologia?
To 7 opowiadań, zebranych na 300 stronach. Fascynujące historie zostały przygotowane przez doświadczonych autorów i poddane profesjonalnemu opracowaniu przez naszą ekipę. Szukasz wartkiej akcji i interesujących bohaterów? Znajdziesz je właśnie w Machine de Pologne! Wraz z autorem odwiedź miejsca, które do tej pory znałeś z lekcji historii i dowiedz się, jak mogłyby potoczyć się losy znanych ci konfliktów, jeśli włączyłyby się w niego istoty z innych wymiarów lub magia!
Na ostatniej stronie antologii znajdują się ostrzeżenia dotyczące treści, wrażliwi czytelnicy mogą z nich skorzystać przed lekturą.
W opowiadaniach znajdują się ilustracje współpracujących z nami ilustratorów. Ilustracja okładkowa została przygotowana przez Przemka Świszcza, a typografia okładki – przez Kamilę Dankowską. Za skład oraz projekt książki jest odpowiedzialna Monika Mrożek.
Warto wiedzieć:
Kiedy Fantazmaty 3 trafią do Em***u?
W tej kwestii nic się nie zmieniło: jeśli wniesiecie ją na czytniku albo innym urządzeniu do sklepu i położycie na regale, wtedy Fantazmaty faktycznie trafią na półki w empiku. Nie zapomnijcie podzielić się zdjęciem z tego wydarzenia i oznaczyć nasz fanpage lub konto na Instagramie.
Nasze antologie udostępniamy bezpłatnie. Bo tak. Bo możemy.
Są dostępne do pobrania o, tutaj.