Sernik to nadciasto jest i basta

Fantazmaty tworzy nieustannie grupa co najmniej kilkudziesięciu osób w różnym wieku, z różnym wykształceniem i w ogóle różnym bagażem doświadczeń. To oznacza, że tworzymy kulinarny tygiel, w którym sztandarowymi zmaganiami są oczywiście te między miłośnikami rodzynek i bluźniercami, którzy nie uznają najszlachetniejszego dodatku w wypieku nad wypiekami. Okazało się, że mamy także stronnictwo skórki pomarańczowej i, O ZGROZO, osoby, które sernika nie znoszą (stosy będziemy układać z choinek, żeby zachować świąteczny klimat).

Z okazji zbliżających się świąt postanowiliśmy zrobić szybką ankietę, która pozwoliła nam na opracowanie kilku prostych wykresów, które pokażą wam, jakie preferencje mają poszczególne działy.

Głosy oddało 61 osób, można było głosować na więcej niż jedną kategorię (jeśli głos oddano na obie opcje w danej kategorii, czyli „tak” i „nie”, był klasyfikowano jako „symetrysta”). Wyszczególniliśmy największe poszczególne działy, pozostałe ze względu na swoją liczność zostały wrzucone do jednej puli. Jeśli członek ekipy nie zaznaczył żadnej opcji w konkretnej kategorii (rodzynek lub skórki), nie był uwzględniany w żadnej z opcji.

Sernik to samo dobro (pamiętajcie, że sernik bez rodzynek to tylko masa serowa), dlatego przy okazji pragniemy złożyć wam najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się świąt i Nowego Roku. Mamy nadzieję, że szczególnie literackie plany i aspiracje rozwiną się w nadchodzącym 2023 roku, a my będziemy mieli okazję (prędzej lub później) pokazać je światu w jednej z kolejnych antologii!

…i nawzajem. ;)

Fantazmaty sernikiFantazmaty koordynatorzy serniki

Fantazmaty redaktorzy sernikiFantazmaty korektorzy serniki Fantazmaty weryfikatorzy sernikiFantazmaty recenzenci serniki Fantazmaty tłumacze serniki Fantazmaty serniki