Artur Laisen

Artur Laisen
Artur Laisen

Kielczanin z urodzenia i z wyboru. Prywatnie pasjonat fotografii, podróży dalekowschodnich, kultury chińskiej i japońskiej oraz takiejże kuchni, ze względów praktycznych starający się aktywnie łączyć swe pasje. W poprzednim, beztroskim wcieleniu autor kilku opowiadań i laureat jednego z konkursów poetyckich. Obecnie proza-iczny, pragmatyczny i zapracowany właściciel drobnego przedsiębiorstwa, mąż swojej żony i ojciec swoich dzieci.

Miłośnik fantastyki od zawsze, wychowany na Lemie i Zajdlu. Po przejściu smugi cienia koneser dobrej literatury w ogóle, o eklektycznym guście. Lista wszystkich jego literackich fascynacji byłaby zbyt długa, by zamieszczać ją w tym miejscu, od dłuższego czasu na topie utrzymują się jednak zwłaszcza Haruki Murakami, Richard Morgan, Yasutaka Tsutsui, Jose Carlos Somoza, Miyuki Miyabe oraz Aleksander Kościów.

Laureat konkursu na opowiadanie SF Wydawnictwa Paperback (Trzy spotkania Księdza Marka z Demonem, opublikowane w antologii Science Fiction po polsku). Na jego obecną bibliografię składają się też thriller metafizyczny CK Monogatari oraz opowiadania Pocałunek Królowej Piasku i Pieśń Żywiołów, zamieszczone w antologii Geniusze Fantastyki.

Od pewnego czasu z uporem godnym lepszej sprawy konstruuje własne uniwersum fantasy – Świat Błękitu. To tam właśnie umieszczona została akcja sagi Teraia (jak dotąd ukazał się jej pierwszy tom, Studnia Zagubionych Aniołów) jak również opowiadań Sto lat w słońcu („Esensja” 10/2016), Chłopiec i wiedźma („Nowa Fantastyka 4/2017”) oraz Wyprawa Koj Choruna („Fantastyka Wydanie Specjalne 4/2017”).

Ciemność i lustro, napisane specjalnie do antologii Fantazmaty, również rozgrywa się w tym świecie. Jego bohaterem jest mag Nezami, znany czytelnikom Studni Zagubionych Aniołów.

Autor zaprasza do pobrania darmowych tekstów ze swojego bloga: http://arturlaisen.blogspot.com/