Autorzy

Pragniemy zaznaczyć, że poniższa lista będzie uaktualniana wraz z upływem czasu i nie jest to ostateczny spis autorów, których opowiadania znajdą się w antologii.

Dagmara Adwentowska
Dagmara Adwentowska

Urodzona w 1981 roku. Z wykształcenia kulturoznawca i dziennikarz. Pracuje jako redaktorka w czasopiśmie zielarskim. Korektorka Magazynu Histeria i kilku antologii grozy, okazjonalna twórczyni opowieści spod znaku horroru. Debiutowała opowiadaniem o kocie – bo każdy, kto bierze się za fantastykę, musi coś o kotach napisać. Wielka miłośniczka rzeki Odry i kajakarstwa. Beznadziejnie zakochana w Stefanie Grabińskim.

Rodowita, dumna ze swojego brzydkiego miasta łodzianka. Z wykształcenia geograf i zarządca nieruchomości. Szczęśliwa (choć zmęczona) matka. Literaturę, a zwłaszcza fantastykę, kocha od dziecka – czytać nauczyła się wcześniej niż chodzić. Publikowała m.in. w Esensji, Qfancie, Creatio Fantastica, Silmarisie, na Szortalu i w kilku papierowych antologiach. Jest aktywnym członkiem społeczności portalu www.fantastyka.pl. W wolnym czasie czyta, śpiewa i zwiedza, najchętniej ruiny zamków.

Anna Grzanek
Anna Grzanek
Agnieszka Hałas
Agnieszka Hałas

Rocznik ’80, z wykształcenia doktor nauk biologicznych, aktualnie tłumaczka i autorka fantastyki. W dorobku ma ponad dwadzieścia opowiadań opublikowanych w czasopismach i antologiach, zbiory opowiadań Między otchłanią a morzem (2004) i Po stronie mroku (2012), trzytomowy cykl dark fantasy Teatr węży oraz powieść Olga i osty (2016). Laureatka I miejsca w konkursie literackim Horyzonty Wyobraźni (2010). Od 2011 roku kieruje działem literackim magazynu internetowego Esensja. Nominowana do nagród: Nautilus (2003), Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego (2017) i dwukrotnie do Śląkfy w kategorii Twórca Roku (2013, 2016). Kocha góry i koty.

Rocznik ’88. Pisarz młodego pokolenia, Polak o irackich korzeniach. Tym, co scala jego pisanie jest dystans, ironia i czułość wobec bohaterów, którą przypomina twórczość Etgara Kereta czy Kurta Vonneguta. Absolwent Kursu Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO, ukończył go z wyróżnieniem. Z wykształcenia prawnik. Mieszka w Krakowie. Kota posiada.

Strona autorska: www.ahsanridhahassan.pl

Ahsan Ridha Hassan
Ahsan Ridha Hassan

Fantasta, rocznik ’83. Niegdyś aktywnie działający w bydgoskim fandomie. Swoją obecność zaznaczył w takich grupach jak Klub Fantastyki MASKON czy Grupa Twórcza ATLANTIS. Wielki fan RPG, karcianek i bitewniaków (jako jeden z nielicznych pamięta jeszcze bydgoskiego Złotego Smoka), gier komputerowych, a także ezoteryki oraz magii – może dlatego niektórzy określają go mianem „czarujący”. Z wykształcenia dziennikarz, ale na chleb zarabia w branży IT. Jeżeli akurat nie pracuje i nie spędza czasu z dziewczyną, to gra lub pisze (najczęściej słuchając ciężkich brzmień, które uwielbia).

Sebastian Hejankowski
Sebastian Hejankowski
Marcin Jamiołkowski
Marcin Jamiołkowski

Uzależniony od programowania kofeinista, wychowany przez Atari 65 XE i wykarmiony przez magnetofon kasetowy, twierdzi, że pamięta czasy, kiedy gry komputerowe były nadawane przez radio.
Autor serii powieści o warszawskim magu – Herbercie Kruku oraz awanturniczej space opery Keller. Publikował w Nowej Fantastyce (Selfie 2048 i Hispaniola). Jest autorem wielu mniejszych opowiadań rozsianych po sieci i zebranych w darmowym zbiorze opowiadań o nazwie Migawki. Uważa, że drabble mają specyficzny rytm, a on poszukuje najlepszego.
Wyznaje bokononizm i praktykuje boko-maru.

Rocznik ’80. Urodzony w Kilecach, od kilku lat, wraz z żoną, mieszka w pobliżu chęcińskiego zamku. Związany z wydawnictwem SQN. W 2011 napisał cykl opowiadań, które pojawiły się drukiem w antologii Gawędy motocyklowe. Współtworzył kwartalnik motocyklowy Swoimi Drogami. W 2016 roku ukazała się jego debiutancka powieść fantasy Krew i stal, a opowiadanie Gianca zagościło na łamach dodatku specjalnego Nowej Fantastyki. W 2017 na księgarskie półki trafił Grom i szkwał – drugi tom cyklu Kraina martwej ziemi. Laureat wojewódzkiego konkursu Talenty 2000.

Jacek Lukawski
Jacek Łukawski
Anna Hrycyszyn
Anna Hrycyszyn

Rocznik 1978, gliwiczanka, z wykształcenia tyflopedagog. Szczur lądowy beznadziejnie zakochany w morzach, statkach i okrętach, a do tego wielbicielka rewolucji przemysłowej i architektury obronnej. Echa tych fascynacji pojawiają się w jej tekstach. Dumny członek Sekcji Literackiej Śląskiego Klubu Fantastyki i moderator na forum Literka. Autorka powieści steampunkowej Zatopić „Niezatapialną”. Ma kota.

Rocznik ’89. Fizycznie spod Łodzi, duszą i sercem z Krakowa. Studiowała na Uniwersytecie Łódzkim. Tłumacz języka angielskiego. Pasjonatka literatury, szczególnie fantastyki oraz powieści dla młodzieży. Debiutowała opowiadaniem Serce z lodu opublikowanym w antologii Geniusze fantastyki. Nakładem tego samego wydawnictwa ukazała się debiutancka powieść Paradoks Marionetki: Sprawa Klary B. Lubi się bać. Fascynuje się miejskimi legendami i strasznymi opowieściami krążącymi po Internecie. Uwielbia podróżować, a w szczególności jeździć pociągiem. Zbiera klucze.

Anna Karnicka
Anna Karnicka
fot. Anna Andrijewska
Romuald Pawlak
Romuald Pawlak
Dinozaur, lat 50. Dziś, gdy wszyscy mają lat 20, są piękni i młodzi, a do wieku doliczają co najwyżej VAT w nieustalonej wysokości, bawi go odkrycie, że wiek i doświadczenie dają czasem zaskakującą przewagę. 🙂
Zaczynał od fantastyki, napisał kilka powieści, w tym Inne okręty oraz Czarem i smokiem, zdobył nawet za opowiadanie nominację do nagrody Zajdla. Zdobył nagrodę IBBY dla Najlepszej Książki Roku 2008 za Miłka z Czarnego Lasu (Powergraph 2007). Pracuje właśnie nad powieścią SF, roboczo nazwaną Łyżwiarze o poranku, opowiadającą o wyprawie, która poleciała o jedną gwiazdę za daleko 🙂

Archeolog z wykształcenia, dziennikarz z zawodu. Debiutowała w magazynie Fahrenheit w 2010 roku. Jej teksty pojawiały się między innymi w Esensji, Creatio Fantastica, Silmarisie i Szortalu. W Silmarisie pełni funkcję szefowej działu publicystyki. Kilkakrotnie wyróżniona w konkursie Świetlnego Pióra. Dumna matka tytułowego opowiadania w antologii Na nocnej zmianie z Fabryki Słów. W tym roku jej teksty pojawiły się między innymi w Fantomie i Świcie ebooków. Również w 2017 nominowana dwukrotnie do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Obecnie zmaga się z dłuższą formą.

Anna Szumacher
Anna Szumacher
fot. Wiktoria Weber
Alicja Tempłowicz
Alicja Tempłowicz

Naznaczony rocznik ’89, właściciel portalu dla piszących Literka.info. Przecinkolog z wykształcenia i powołania. Poznaniara pełną gębą, choć obecnie w stałym związku z Wrocławiem. Publikowała w V i VI „Fantazjach Zielonogórskich”, w antologii „Ścieżki wyobraźni: Zabawa w Boga”, parokrotnie na Szortalu i w Magazynie Histeria. Wykonała też kilka ilustracji – tu i ówdzie. Na usługach Esensji jako ucho igielne dla opowiadań oraz członek elektron Sekcji Literackiej ŚKF. Autorka artykułów zahaczających tematyką o językoznawstwo diachroniczne, demonologię ludową i wierzenia słowiańskie. Filker, wielbicielka akwareli, tuszu i kawy w kilku wydaniach – w tym jako materiału malarskiego.

Maria Zdybska
Maria Zdybska

Mieszka w Krakowie, ale w jej żyłach płynie morska woda. Pasjonuje się windsurfingiem, muzyką alternatywną, podróżami i filmowaniem. Od zawsze fascynują ją mitologie i zaginione cywilizacje. W 2017 roku zadebiutowała powieścią fantasy Wyspa Mgieł.

A także:

Karolina Cisowska

Rafał Cuprjak

Dorota Dobrzyńska

Sebastian Hejankowski

Magdalena Kozak

Tomasz Krzywik

Artur Laisen

Filip Laskowski

Paweł Majka

Marcin Pągowski

Grzegorz Piórkowski

Marcin Podlewski

Katarzyna Rupiewicz

Marcin Rusnak

Arkady Saulski

Andrzej W. Sawicki

Jacek Sobota

Michał Stonawski

Alicja Tempłowicz

Istvan Vizvary